click here for English version
emito.net

Kaczyński w Londynie

dodano: 25.03.2017
emito.net

Rząd kwestię imigrantów „załatwi w sposób pozytywny”

Jarosław Kaczyński, lider PiS, uzyskał na spotkaniu z Theresą May na Downing Street zapewnienie, że rząd brytyjski „kwestię praw imigrantów będzie chciał załatwić w sposób pozytywny” – podaje Polska Agencja Prasowa.

Spotkanie premier Wielkiej Brytanii i posła PiS trwało ponad godzinę. Rzecznik prasowy Theresy May informował wcześniej, że wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. przyszłe negocjacje dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, dwustronne stosunki pomiędzy oboma krajami, a także kwestie bezpieczeństwa europejskiego i współpracy w ramach NATO. Według Jarosława Kaczyńskiego, dwójka rozmawiała także o postulatach Polski w dziedzinie gospodarczej, obronnej, wymiany informacji o rajach podatkowych, a także „historycznych sprawach”.

Kaczyński po spotkaniu przekazał mediom, że Theresa May chce poruszyć kwestie praw obywateli unijnych w pierwszej fazie negocjacji po ogłoszeniu artykułu 50. Prawa te mają być gwarantowane na zasadzie wzajemności, tak by podobne gwarancje spotkały Brytyjczyków mieszkających obecnie w krajach UE.

Spotkanie Kaczyński-May miało odbyć się pierwotnie w środę, zostało jednak przesunięte z powodu ataków pod parlamentem brytyjskim w Westminister.

Jak podaje PAP, przed spotkaniem z May, Kaczyński spotkał się w ambasadzie RP w Londynie z wybranymi przedstawicielami blisko milionowej społeczności Polaków w Wielkiej Brytanii. Rozmowy dotyczyły m.in. niepokojów związanych z Brexitem oraz przyszłości polskich szkół sobotnich.

Zródło:emito.net

Subskrybuj RSS

Bądź na bieżąco z artykułami.
Subskrybuj RSS

Ostatnie artykuły

Zaproponuj temat kolejnego artykułu

Chcesz, aby w naszym serwisie pojawił się artykuł na interesujący Cię temat?
Zgłoś to do naszych Redaktorów.

Podziel się tym artykułem z innymi

Dodaj artykuł na Wykop.pl Dodaj artykuł na Facebook Dodaj artykuł na del.icio.us Dodaj artykuł na Twitter Wyślij link znajomemu poprzez e-mail

Co o tym sądzisz?

Liczba dodanych komentarzy: 1.

No to jak Kaczyński zabiera sie za to żeby załatwić coś tym, którzy przebywaja na terenie UK , to ja już zaczynam się bać , W PL "załatwił" już wszystko tzn Trybunał Konstytucyjny , Prokuraturę , Sądownictwo , Lasy Państwowe , i nie tylko .Mówiąc krótko , "ZAŁATWIŁ" DEMOKRACJĘ . O posadkach dla swich" MISIEWICZÓW" nie będę się rozpisywał bo to akurat ZAŁATWIŁ . Teraz widocznie uznał że przyszła pora uszczęśliwić tych NIEUDACZNIKÓW , jak to ludzi wyjeżdżających z tego kraju , mlekiem i miodem płynącego (czyt . PL ) nazwał jego brat ," przezydent wszech czasów " Lech Kaczyński . Jak widać ten facet nie zdaje sobie sprawy z tego , że wszystkie ewentualne przywileje jakie będą nam przysługiwać będziemy zawdzięczać tylko i wyłącznie , paradoksalnie , właśnie Anglikom , którzy zamieszkują Unie Europejską . A jest ich wg . szacunków ok 2 mln osób . Zadziała zasada wzajemności . Myślę więc że nad premier , nad poseł , nad prezydent zrobił sobie zagraniczną wycieczkę na koszt podatnika ( chyba 1sza w życiu ) , tylko po to żeby pokazać jaki to z niego światowiec . Szkoda tylko że nie zabrał ze sobą niejakiego Waszczykowskiego , ale ten pewnie był na spotkaniu z Premierem San Eskobar ( państwo które sam wymyślił ) . Myślę że dla dobra wszystkich , ci ludzie , tj Kaczyński i s-ka powinni odwiedzac tylko te państwa które sami wymyślą . Wtedy pewnikiem Polska Dyplomacja , z Waszczykowszkim i Szydło na czele odnosiła by wiele sukcesów na tym polu , i nie były by to takie "sukcesy" jak przy wyborze D. Tuska na drugą kadencję przewodniczacego Unii Europejskiej 1 : 27 . Wstyd i żenada nazwana przez Kaczyńkiego SUKCESEM . Ale właśnie takie są skutki tego , gdy do władzy dochodzą ludzie chorzy na nienawść . Żnane są przypadki w Europie , czym taka zabawa sie kończy .