click here for English version
emito.net

Możemy zrezygnować z lotów do UK

dodano: 27.07.2017
emito.net

Ryanair

O ostrzeżeniach Ryanaira pod adresem Wielkiej Brytanii napisał na swojej stronie CNN.

Wynikają one z tego, że z powodu Brexitu Wielka Brytania jest zmuszona wynegocjować dostęp do jednolitego rynku lotniczego UE.

Jeśli nie będziemy mieli pewności co do podstawy prawnej dla lotów między Wielką Brytanią a UE do jesieni 2018 roku, możemy być zmuszeni do odwołania lotów i przeniesienia niektórych lub wszystkich naszych samolotów z Wielkiej Brytanii do kontynentalnej Europy

– oświadczyli przedstawiciele irlandzkiego przewoźnika w swym poniedziałkowym komunikacie.

Podkreślili także, że linie lotnicze potrzebują jasnego uzgodnienia co do dalszej współpracy, gdyż inaczej trudno im będzie zaplanować loty na 2019 rok.

Konieczna będzie również renegocjacja umowy Open Skies, która pozwala europejskim i amerykańskim przewoźnikom działać na obu rynkach.

CNN twierdzi także, że Brexit może doprowadzić do tego, że wiele firm lotniczych będzie musiało utworzyć filie w UE. Największy tani przewoźnik brytyjski EasyJet już ogłosił, że w celu ochrony interesów, jego główna siedziba zostanie przeniesiona do Wiednia.

Źródło: emito.net

Subskrybuj RSS

Bądź na bieżąco z artykułami.
Subskrybuj RSS

Ostatnie artykuły

Zaproponuj temat kolejnego artykułu

Chcesz, aby w naszym serwisie pojawił się artykuł na interesujący Cię temat?
Zgłoś to do naszych Redaktorów.

Podziel się tym artykułem z innymi

Dodaj artykuł na Wykop.pl Dodaj artykuł na Facebook Dodaj artykuł na del.icio.us Dodaj artykuł na Twitter Wyślij link znajomemu poprzez e-mail

Co o tym sądzisz?

Brak komentarzy do tego artykułu. Dodaj własny.