click here for English version
Goniec Polski

Prostsze testy językowe dla pielęgniarek

dodano: 26.10.2017
Goniec Polski

Zmiany od przyszłego miesiąca

Testy z języka angielskiego dla obcokrajowców z UE, którzy chcą podjąć pracę w brytyjskiej służbie zdrowia zostaną uproszczone. Powodem zmian, które nastąpią od 1 listopada,  jest zbyt duży współczynnik niezdawalności dotychczasowych egzaminów.

Obecnie pracownicy z UE muszą wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi zdając International Language Testing System (IELTS). Jak informuje Evening Standard problemy z uzyskaniem z odpowiednej liczby punktów  wynikały szczególnie z części pisemnej, z której zdaniem mieli problem nawet  niektórzy Brytyjczycy. Obowiązujące obecnie testy językowe uważane są główny powód spadku podań o pracę – od czasu ubiegłorocznego referendum w sprawie Brexitu zauważono spadek aplikacji o 96 proc.

Brytyjska Rada ds. Pielęgniarek i Położnych (NMC) zapowiedziała, że zgodnie z nowymi zasadami, przed podjęciem pracy będzie trzeba zdać prostszy egzamin – Occupational English Test (OET), który został stworzony specjalnie dla pracowników szpitali i bazuje na słownictwie medycznym. Obecny egzamin IELTS wymaga od pielęgniarek znacznie szerszego zrozumienia złożonych pojęć naukowych.

Nowe zasady oznaczają również, że pielęgniarki z krajów anglojęzycznych, w tym Kanady i Australii, nie będą musiały już brać udziału w egzaminach. Zamiast tego będą musiały udowodnić, że pracowały przez co najmniej rok w kraju angielskojęzycznym i pomyślnie przeszły testy językowe. 

Zródlo: goniec.com

Subskrybuj RSS

Bądź na bieżąco z artykułami.
Subskrybuj RSS

Ostatnie artykuły

Zaproponuj temat kolejnego artykułu

Chcesz, aby w naszym serwisie pojawił się artykuł na interesujący Cię temat?
Zgłoś to do naszych Redaktorów.

Podziel się tym artykułem z innymi

Dodaj artykuł na Wykop.pl Dodaj artykuł na Facebook Dodaj artykuł na del.icio.us Dodaj artykuł na Twitter Wyślij link znajomemu poprzez e-mail

Co o tym sądzisz?

Brak komentarzy do tego artykułu. Dodaj własny.