Strona główna Działy Dziecko CIĄŻA…PORÓD…OPIEKA PEDIATRYCZNA CIĄŻA…PORÓD…OPIEKA PEDIATRYCZNA

#125576
iwona24
Participant

przychodnia: THORNTON MEDICAL CENTRE

maja swietnych lekarzy, polozna przyjmowala mnie jedna, poza jedym razem gdy byla na urlopie. bardzo pomocna, ogolnie jestem zadowolona z calego zespolu w przychodni.

pierwszyy porod: LGI
juz kiedys pisalam tu o opiece, nie moge zlego slowa powiedziec, bo fachowo i profesjonalnie do wszystkiego podeszli, zarowno lekarze bo porod z komplikacjami jak i polozne. mile przyjazne i przede wszystkim pomocne.
ale jak to wszedzie bywa…kolezanka rodzila w tym samym szpitalu 3 miesiace po mnie i trafila na malo przyjemna zmiane…

drugi porod mial byc w LGI ale wyszlo ze urodzilam w ST. JAMES 😉
do 33okolo tygodnia chodzilam do przychodni, potem zaczely sie komplikacje i chodzilam juz tylko do szpitala na kontrole 2/3 razy w tygodniu (do lgi bo ten byl wybrany), brrr tyle krwi co mi napuscili to moje, ale grunt ze dbali zeby malej sie nic nie stalo. wiec znow na opieke przedporodowa nie moge nic powiedziec zlego, bo mialam i dodatkowe usg, badania itp.
porod odbyl sie w st james, poniewaz gdy sie zaczal w lgi nie bylo wolnej porodowki…sama porodowka super, z wielka lazienka przy sali, no ale niestety nie zdazylam skorzystac z dobrodziejstw ktore tam byly, gdyz na porodowke wwiozly mnie z partymi o 16.50 okolo a mala o 17.01 sie urodzila 😉
jedyne do czego moge sie przyczepic to do sali przedporodowej, tej w ktorej sprawdzaja rozwarcie, ktg zanim wpuszcza na porodowke lub odesla do domu. lozka byly 3 lub 4…wszystkie zajete..bo lezaly babki pod ktg…a dopiero potem sprawdzaja rozwarcie…no coz..wystarczyloby to zrobic w odwrotnej kolejnosci i mozna uniknac kolejek i tego ze pacjentka moze urodzic nie daj boze na podlodze im tam… 🙄 to jedyne co mi sie tam nie podobalo…
jedzenie nawet smaczne i dosc spory wybor…polozne tez pomocne, nikt nie byl upierdliwy, pani z woda dyskretna 😉 ogolnie jestem zadowolona-pewnie bylabym mniej gdybym musiala dluzej czekac na to lozko tam i badanie 😆 ale za to mina poloznej bezcenna 😆
porod bez naciecia, pekniecia zadnego, mala…no mala byla mala, mimo ze urodzona dokladnie w terminie wazyla 2750 😉

ja bede polecac opieke w anglii, podejscie z szacunkiem do ciezarnej zarowno przed porodem, w trakcie jak i po…brak badania gin w standardzie uwazam akurat za plus, co to za frajda rozwalac nogi przed lekarzem co wizyte. 🙄 a jesli ma sie podejrzenia ze cos tam sie dzieje, polozna bez problemu umowi wizyte w szpitalu na sprawdzenie lub samemu mozna podjechac i powiedzec o co chodzi…
po porodzie tez nikt mi w majty nie zagldal… 😉
opieka dyskretna, podejscie do kobiet z szacunkiem…
a w pl no coz…standardowe naciecia, lewatywa, golenie…zdarza sie i wyciskanie dziecka…oxytocyny, masa cesarek bo dyzur sie konczy a na koniec porodu sie nie zanosi… 🙄 zdarzaja sie juz normalne szpitale, ale poki co sa w mniejszosci niestety..

opieka poporodowa: szczerze mialam dosc wizyt poloznych…tu fakt codzien inna…byly chyba 5 albo nawet 7 razy…ze wzgledu na moje porblemy pod koniec ciazy, dokladniej przychodzily mierzyc cisnienie bo bylo podwyzszone.
6 tygodni po check dla mnie i dziecka-dla mamy pytania o depresje, samopoczucie itp plus antykoncepcja jesli juz wie co chce…
dla dziecka, lekarz sprawdza manualnie bioderka, kregoslup, itp.

szczepienia:
w uk raczej nie szczepia na BCG zaraz po urodzeniu i kazdego jak leci, moich nie szczepili, jesli dobrze pamietam szczepia w rejonach gdzie zachorowalnosc przekracza 40 na 100. choc jak ktos sie uprze mozna zaszczepic pozniej w szpitalu 😉
(poza tym sama bym sie nie upierala tak na ta szczepionke, ze wzgledu na duza zawartosc rteci brrrr, i innych syfow-szkoda malucha)

wszystkie szczepionki sa dobrowolne, nikt was nie zmusi do zaszczepienia jesli nie chcecie…
a te rota nie pomylily ci sie przypadkiem z meningokokami?
bo o rota nie slyszalam zeby byla w kalendarzu… 😉 poza tym to z reguly doustna szczepionka….
i nie powiele info ze do pneumo i meningo sa grube igly 😯 normalne cienkie igly, choc sama szczepionka jest bolesna dla dziecka bardziej niz ta 5 w 1 😉
mozna gp poprosic o emle, bez problemu przepisze…
moje obie plakaly troche w gabinecie, po wyjsciu pare minut pozniej juz bylo wszystko ok.

ja nigdy nie musialam krzyczec o skierowanie do specjalisty, dodatkowe badania, wystarczylo grzecznie porozmawiac o swoich obawach. 😉