Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Potrzebna pomoc w... hmmm... "zameldowaniu"?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NowyTutaj

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 12:48 pm    Temat postu: Potrzebna pomoc w... hmmm... "zameldowaniu"? Odpowiedz z cytatem

W związku z zapowiedziami które dzisiaj znalazłem ( http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-theresa-may-eu-citizens-live-in-uk-freedom-of-movement-european-union-a7601051.html ) poszukuję możliwości zameldowania na terenie UK przed upływem tego terminu - najchętniej Manchester lub Londyn, ale jeśli nie da się szybko nic tam akurat ustalić, to inne opcje też możliwe. Tak, o ile zdążyłem się zorientować, to zameldowania w naszym sensie w UK nie ma - ale wiecie, o co chodzi: chcę wyskoczyć "na chwilę" do UK aby "oficjalnie wjechać" przed tym terminem, bo od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem rejestracji "self-employmentu" w Anglii, tylko nie sądziłem, że to trzeba "teraz-zaraz".

Czy ktoś mógłby w tej sprawie pomóc? Nie za darmo, oczywiście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
azkeel

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Meldunku w zadnej formie nie ma. Zarejestrowanie samozatrudnienia tez nie ma najmniejszego znaczenia, na marginesie rejestrujesz sie wypelniajac krotki formularz on-line a jedyne co potrzebujesz to adres do korespondencji. Mozesz to zrobic nawet teraz z Polski jak znasz kogokolwiek z adresem.

Jak rozumiem, chcesz wjechac do UK na kilka dni, zalatwic cos, wyjechac i miec z tego status rezydenta. Nie wydaje mi sie to w jakikolwiek sposb realne. Pierwsze na co Home Office patrzy to daty wiazdu i wyjazdu z kraju. Niestety ale jestes tylko turysta. Jedyne co mi przychodzi do glowy to przyjechac na tydzien albo dwa do pracy i wyrobic w tym czasie National Insurance. To by moglo juz byc jakas podkladka i dzialaloby na Twoja korzysc. Niestety, kazdy dluzszy pobyt poza granicami kraju bylby na niekorzysc.

Co by nie bylo, powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Yahoo Messenger Twoja ocena: 0 [+] [-]
NowyTutaj

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Wygląda zatem na to, że nie "zoptymalizuję ZUS-u" w takim razie... Confused cóż: "wielka polityka" przetacza się ponad mną, niestety.
Powrót do góry
azkeel

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NowyTutaj napisał:
Dzięki. Wygląda zatem na to, że nie "zoptymalizuję ZUS-u" w takim razie... Confused cóż: "wielka polityka" przetacza się ponad mną, niestety.

A czym sie zajmujesz, jezeli mozna zapytac? Bo jak jakies uslugi elektroniczne czy inne uslugi bez lokalizacji geograficznej to nie musisz byc rezydentem zeby prowadzic dzialalnosc z UK.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Yahoo Messenger Twoja ocena: 0 [+] [-]
NowyTutaj

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 6:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, programy piszę, zdalne instalacje/konfiguracje/pomoc itd. Możesz "coś więcej" na ten temat?
Powrót do góry
PG_Investigations

PostWysłany: Wto Lut 28, 2017 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma co panikować. Wyjście z Unii nie powinno być tragedią. Optymalizacja podatkowa napewno będzie nadal mozliwa, tylko może być troszkę trudniejsza. Zresztą póki co to Anglia chciała by zmniejszyć podatki żeby stać się po wyjściu jeszcze bardziej atrakcyjna. Nawet jesli nie zdążysz to świat na Anglii sie nie kończy. Sa raje podatkowe i można obrać inny kierunek, czasem może nawet bardziej atrakcyjny niż Anglia.

Pozdrawiam

Paweł
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Twoja ocena: 0 [+] [-]
nasturcja

PostWysłany: Sob Mar 18, 2017 9:14 am    Temat postu: Re: Potrzebna pomoc w... hmmm... "zameldowaniu"? Odpowiedz z cytatem

NowyTutaj napisał:
W związku z zapowiedziami które dzisiaj znalazłem ( http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/brexit-theresa-may-eu-citizens-live-in-uk-freedom-of-movement-european-union-a7601051.html ) poszukuję możliwości zameldowania na terenie UK przed upływem tego terminu - najchętniej Manchester lub Londyn, ale jeśli nie da się szybko nic tam akurat ustalić, to inne opcje też możliwe. Tak, o ile zdążyłem się zorientować, to zameldowania w naszym sensie w UK nie ma - ale wiecie, o co chodzi: chcę wyskoczyć "na chwilę" do UK aby "oficjalnie wjechać" przed tym terminem, bo od pewnego czasu nosiłem się z zamiarem rejestracji "self-employmentu" w Anglii, tylko nie sądziłem, że to trzeba "teraz-zaraz".

Czy ktoś mógłby w tej sprawie pomóc? Nie za darmo, oczywiście.

Po fachową poradę zgłoś się tutaj https://www.facebook.com/accompanyleeds/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: