Strona główna Działy Hyde Park Polki z Lądka + Kameruńczyk + Peru = więzienie Polki z Lądka + Kameruńczyk + Peru = więzienie

#128521
Red
Członek

Samuraj, masz racje, ze w Polsce jest mniej rozwodow. Ale nie wynika to bynajmniej z tego, ze polskie zwiazki sa takie udane i "rajskie". Tylko raczej z tego, ze w tym kraju wciaz jeszcze pokutuje przekonanie: bije, katuje poniza, ale slubny i mam z nim zostac do smierci, nawet jesli ta przyjdzie zbyt szybko i do tego z jego reki". Skala problemu z przemoca psychiczna i fizyczna w Polskich rodzinach jest naprawde ogromna, i albo jestes kompletnym ignorantem nie majacym bladego pojecia co sie dzieje, albo tylko probujesz udawac, ze nie rozumiesz co mala pisze. A ja nie zauwazylam, zeby mala napisala, ze zna z autopsji przemoc, wiec nie rozumiem przytyku do jej bylego. Natomiast napisala pewna wazna rzecz: mianowicie zeby nie generalizowac i nie wrzucac wszystkich do jenego wora, bo to, ze ktos jest innej rasy czy wyznania nie czyni go od razu zlym partnerem zyciowym. I ja tez mam znajomych zyjacych w mieszanych rasowo zwiazkach, ktorzy sa szczesliwi i nie przeszkadza im nawet to, ze sa roznego wyznania. I znam takie same pary polskie zyjace szczesliwie. Wiec powtorze za mala: pozwolmy innym zyc tak jak chca…