Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

kupno laptopa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Hobby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monika123

PostWysłany: Nie Lis 04, 2012 7:42 pm    Temat postu: kupno laptopa Odpowiedz z cytatem

Witam chce kupic laptopa i bardzo bym prosila zeby ktos mi doradzil jaki wybrac poniewaz nie mam o tym zielonego pojecia moj budzet to ok 300 funtow i oczywiscie chcialabym jak najlepszy. Znajomy polecil mi taki Acer Aspire 5349-B816G50MNKK. 15.6" za okolo 270 funtow . Bardzo bym prosila aby nie wypowiadaly sie osoby ktore sie na tym nie znaja i o nie umieszczanie chamskich komentarzy . Z gory dziekuje i pozdrawiam Monika
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
sparkle

PostWysłany: Nie Lis 04, 2012 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cie;)
Moze sie super nie znam, ale moj facet sie zna bardzo dobrze. Ja mam wlasnie Acer Aspire 5349-B816G50MNKK i to on mi go wybral:) Szczerze sobie chwale i moge go polecic:)
Powrót do góry
Maciek1983

PostWysłany: Nie Lis 04, 2012 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sie na tym tez nie znam, ale mam wielu kolegow z tej branzy i kazdy mi zawsze odradza Acera pod jakakolwiek postacia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: +1 [+] [-]
jason

PostWysłany: Nie Lis 04, 2012 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też odradzam Acera. Fakt, że są najtańsze i ożesz trafić na takiego, który będzie działał długo i bezawaryjnie. Sugerowałbym jednak dołożyć te 50 funtów i kupić chociażby Asusa albo HP. Sprawdź jeszcze ile ten laptop ma gwarancji - zazwyczaj Acery maj tylko rok, podczas gry wszystkie inne firmy dają minimum 2 lata. To chyba o czymś to świadczy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: +1 [+] [-]
yuuki

PostWysłany: Nie Lis 04, 2012 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Acery jak najbardziej nie.moj pierwszy cep w UKa to byl wlasnie Acer Aspire i wykitowal po 11 miesiacach.Fakt ze jeszcze zdazylem go na gwarancje oddc ale po powrocie wyladowal na ebay'u

polecam Asus'a z cala pewnoscia
Powrót do góry
Maciek1983

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez mam asusa, juz ponad 3 lata i nic sie nie dzieje, a tez do najdrozszych nie nalezal....moge polecic
Powrót do góry
Mrs_Ruskin

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 6:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Specem nie jestem ale acera mialam 2 lata i bardzo bylam zadowolona. Poniewieralam nim troche, ale nigdy mi nie odmowil wspolpracy, a byl na chodzie prawie 24/7. Jak na laptopa na budzecie to trafilam swietnie, ale sprzedalam w koncu dusze mac'owi Wink
Powrót do góry
panikos

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej

To zależy jak chcesz długo się cieszyć tym urzadzeniem. Przerobiłem acery hp i inne cuda. W zeszłym roku postanowiłem kupić Sony. Miał gorsze parametry niż acery hp i inne marki Smile
Sony w Listopadzie był przeceniony z 600 na 400 Smile Wszystkie poprzednie komputery jakoś nie dawały rady. Coś się wieszały, coś zwalniały to im jakieś ikonki z dzwięku uciekały. Karty graficzne miały zawsze G force.

300 to nie jest duży budżet. Będą ci wciskać tanie marki na może w miarę dobrych parameterach ale słabe komputery.

Poszukaj czegoś z dużym rabatem przecena z 500 na 300 Smile 400 na 300
Jak już znajdziesz ten komputer który Ci się podoba spisz model i poszukaj w necie. Często się zdarza że będzie jeszcze tańszy.

Znajdą się na pewno przeciwnicy tego co powiem ale nie kupuj komputera z procesorem AMD weź Intel Core.

AMD bardziej się grzeje czasami tak że pali kolana Smile

Moj sony ma już swoje lata a wentylatora nigdy nie włancza.

Jak kupujesz to spójrz do czego Ci komputer.
W gry na komputerze za 300 to raczej tylko online

więc Internet - do tego każdy komp jest dobry
Ile ma dysku twardeg (hard drive) - im więcej tym lepiej 500 gb spokojnie starczy jak będzie mniej to sobie kupisz dysk zewnętrzny
RAM 3GB powinny spokojnie starczyć
Lekki - to laptop będziesz go czasami brać w podróż
Bateria musi trzymać minimum 4 godziny. Do obejrzenia 2 filmów podczas lotu na wyspy kanaryjskie albo podróży z Warszawy do Krakowa np.

przyda się HDMI- podłączysz komputer do telewizora i oglądasz filmy
Czytnik kart pamięci do aparatów cyfrowych
Nagrywarka DVD ja nie używam ale może się przydać
Klawiatura. Spróbuj na nim popisać w sklepie. Przetestuj kilka zobaczysz na którym jest najwygodniej pisać

Ostatni atut - ma być ładny.

Jeżeli sklep nie daj sobie wcisnąć żadnych pokrowców czy programów antywirusowych. Tę ochronę na 5 lat przed cokolwiek się stanie wziałem ale zrezygnowałem pózniej. Stwiedziłem że jeśli coś się stanie to zawsze mogę sobie kupić nowy i znów mieć radość
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
GeeGee

PostWysłany: Pon Lis 05, 2012 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hp w tej cenie jest niezly , moj sluzy 5 lat , poniewierany dosyc mocno , bywa ze nadepniety Wink Jak wiekszosc zauwazyla , to jest dosyc maly budzet. Jak laptop ma sluzyc do surfowania po internecie czy jakiejs gry on line to jak najbardziej w porzadku. Moj Compaq 6720s do tej pory jeszcze jakos ciagnie Wink
Powrót do góry
Ftlukkka

PostWysłany: Wto Kwi 25, 2017 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie sobie ten model lenovo - https://www.morele.net/wiadomosc/lenovo-thinkpad-e550-recenzja-dane-techniczne-czy-warto/3478/ . Całkiem dobre parametry ma, a i cenowo atrakcyjnie. W testach też wypada całkiem dobrze. Taki komputer do pracy biurowej jak najlepszy.
Powrót do góry
Tymoteusz1

PostWysłany: Pon Maj 01, 2017 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie widzę żadnego sensu w tym, by kupować jakiekolwiek sprzęty bez wcześniejszej dokładnej analizy. Jeśli chodzi o laptopy, to na pewno powinniście poczytać dobre porównanie w http://techfresh.pl/porownanie-laptopow-jak-dziala-porownywarka-laptopow/ W ten sposób będziecie w stanie podjąć najlepszą z możliwych decyzji.
Powrót do góry
jjoko93

PostWysłany: Sro Lip 12, 2017 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale szczerze mówiąc, to kompletnie się na tym nie znam... Nie jestem w stanie pomóc...
Powrót do góry
DLis

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2017 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze to za 300 funciaków znajdziesz laptopy z najniższej półki jeżeli chodzi o wydajność. Dozbieraj do 500 i wtedy kupisz już znacznie lepszy i wydajniejszy.
Powrót do góry
marlcis

PostWysłany: Wto Lis 28, 2017 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie sprawdziło się "nie liczy się okładka lecz wnętrze" i tak oto w wielce odradzanym mi stylu wybrałam lenovo i nie mogę złego słowa powiedzieć. Jedynie raz musiałam sterownik zaktualizować i chodzi jak marzenie. Szybciutki, nie przegrzewa się, granie też na bardzo dobrej jakości. Mam go już 3 lata i do tej pory nigdy mi się nie przegrzał. Ma mięciutką klawiaturę i matową matrycę.

Dane techniczne z mojego doświadczenia mogę polecić:
Procesor intel core i5 (i7 do laptopów nie polecam, mogą się przegrzewać),
Karta graficzna geforce (ja mam gtx, bardzo sobie chwalę - dla graczy lub gafików ważna jest pamięć karty graficznej!),
Fajnie byłoby, gdyby miał dysk ssd, wtedy szybciej będzie śmigać
Zwróćcie też uwagę na możliwość rozbudowania pamięci RAM
Czy ma Bluetooth
Jeśli ktoś korzysta z płyt to sprawdźcie czy ma na nie wejście Very Happy
Powrót do góry
AkukuBernard

PostWysłany: Sro Sty 10, 2018 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A przypadkiem nie można wymienić dysku w Lenovo lub dołożyć?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Hobby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: