Strona główna Działy Dziecko Czy mozna gdzies w Leeds kupic czysty spirytus? Czy mozna gdzies w Leeds kupic czysty spirytus?

#131442
lysa-ns
Participant

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
Ania0879 wrote:

juz wiec tlumacze:)

czy pepuszek juz odpadl maluszkowi?

mojej niuni odpadl po 6 dniach, ale mielismy wlasnie problem z umbilical granuloma- przykro mi ale nigdzie nie moge znalesc polskiego tlumaczenia (zobacz zdjecie moze cos rozjasni).

[img:25064e971b]http://www.leeds-manchester.pl/forum//upload_img/miniaturki/IMG_4c738e88726361536.jpg[/img:25064e971b]

malej przez prawie 8 tygodni cos z tego pepuszka wyciekalo, taka ropna wydzielina i miala taki "zywy" kikutek w srodku. chodzilam co HV i GP prosilam aby cos z tym zrobic, przypisali mi azotan srebra (silver nitrate) do wypalania. brzmi strasznie ale mowia ze ten kiktuek wcale a wcale nie jest unerwiony wiec nic nie boli (cos ja paznockie nas nie bola gdy je obcinamy). po takim pierwszy zabiegu okolice pepuszka byly cale czarne i po prostu szkoda mi bylo malenkiej jakis nie moglam sobie proadzic z tym wypalaniem .
wyszperalam w internecie nt domowy sposob na ta granulome, po prostu uzywac soli kuchennej.
a wiec dwa razy dziennie, kladlam mala ilosc soli na ten kikucik, doslownie odrobine, czasami wzywalam patyczka do uszu aby dokladnie to cos "posolic", nastepnie przykrywalam wszystko na ok 20min gaza i po tym czasie wszytko dokladnie przemywalam przegotowana, letnia ale bron boze goraca woda. po pierszych kilku razach to cos zaczelo zmieniac kolor na purpurowy, wygladalo nieciekawie, troszke krwi (doslownie kropelki) bylo na pielusze i gazie ale wyraznie sie zmiejszylo. mowia aby tak postepowac przez 3 dni, i tak zrobilam, nawet o jeden dluzej. od tamtego czasu nie ma juz zadnych problemow. a niunia ma juz 2 latka.
jednak mowia ze jesli to nie zadziala po tych kilku dniach to nalezy udac sie do GP i oni zalatwia sprawe wypalaniem.
mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze z baczkiem, zdrowka zycze:)

U mojego małego było to samo , niczym tego nie smarowalam a połozna powiedziala ze to samo sie schowa .. No i tak było.. Teraz ma ladny pępuszek…

A co do spirytusu <zanetasliwinska20 > to sama posmaruj sobie rane spirytem to zobaczysz jak to fajnie :P:P