Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

psycholog
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Uxbridge

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 3:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Straszny offtop się zrobił i nie wiem czy dalej pisać ale nie mogę się powstrzymać.
Co do meritum - podtrzymuję swoje obawy, że takiego lekarza nie znajdziesz w Leeds, a może i w całej Anglii. Jeśli nikt do tej pory nie odpowiedział pozytywnie, mała jest szansa żeby ktoś tu coś wiedział.
Jedyna rada jaka przychodzi mi do głowy, to zadzwonić do NHS (gdzie dokładnie to nie wiem, musiałbym poszukać) i zapytać się o to. W NHS muszą mieć takie informacje, tylko nie wiem czy zechcą podać. Pytanie o narodowość lekarza może być hm... nie na miejscu.
Co do innych rzeczy. Oczywiście że nie musisz się spowiadać ze swoich problemów. Raczej chodziło mi o coś takiego: "mam kłopot, nie czuję się za dobrze z językiem, czy ktoś coś wie itd."
I na koniec. Korzystanie z porady psychologa to nie jest NIC WSTYDLIWEGO. Mam się wstydzić pytać o dentystę bo ktoś pomyśli że zębów nie myję?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
marcink

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki, tyle mi wystarczy. Nie czuje zeby moj angielski byl slaby. Nie wszyscy mysla tak jak Ty. W temacie znalazly sie sie dwie uszczypliwe uwagi wiec sedno tematu nie dla wszystkich jest tak oczywiste. Dzieki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
keraj

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 4:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moj kolega,wladajacy dosc kiepskim angielskim,spotyka sie z psychologiem i jakos mu to nie przeszkadz,wiec bez obaw mysle.Po drugie dajcie troche odetchnac "nowym" bo dojdzie do tego ze ludzie przstana pytac.Nie zamierzam z nikim polemizowac,pozdrawiam.Trzymajcie sie cieplo.///p.s Nie mam liter z ogonkami.
Powrót do góry
Mediator

PostWysłany: Sro Sty 24, 2007 10:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam liter z kloskiem ale nie mam kieliszkow Smile)). Keraj ma troche racji. ktos zapytal - wolno mu. Ciekaw jestem, jakiej natury problem wymaga pomocy psychologa. nie ciekawski, tylko ciekawy. Moze wcale nie jest tu niezbedna konsultacja psychologiczna. Podpowiem takze, ze w Polsce sa gabinety psychologiczne, z ktorymi mozna skontaktowac sie telefonicznie lub przez Internet i wstepnie ustalic, czy to w ogole dobry trop.

Zgadzam sie z tym, ze jesli przyjezdza sie do Anglii, powinno sie byc przygotowanym na przynajmniej czesciowa integracje z realiami i "pakietem" oferowanych przez ten kraj uslug, opieki medycznej etc. Wyjatek dla osob, ktore maja jeszcze problemy z jezykiem i to na tyle spore, ze mialyby trudnosci z porozumieniem sie. To tez nasze prawo, zebysmy mogli w takich sytuacjach szukac rodaka specjalisty w danym fachu. Robia tak zreszta i inni - nikomu to nie przeszkadza. Ale bez przesady. Kto chce miec Anglie a jednoczesnie funkcjonowac jakby byl w Czluchowie czy Skierniewicach, naprawde pomylil adresy.
Powrót do góry
fatamorgana

PostWysłany: Czw Sty 25, 2007 2:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcinie "k". (nie mylić z MK!!!)
Nasze forum jest specyficzne. Może nie wiesz, ale v-tec to swój chłop, który nikomu źle nie życzy, podobnie i ja. Jest normalne, że jak czegoś potrzebujemy i zależy nam, a ktoś sobie przy tej okazji robi jakies żarty albo napisze, że go coś drażni w naszej wypowiedzi, to zazwyczaj reagujemy gniewnie ("ja tu pomocy szukam a oni sobie jakieś głupie uwagi robią...") i nic dziwnego.
Jednak dla nas możesz spokojnie zrobić wyjątek ponieważ:
-to tylko forum- większość z nas jest przyjazna i sympatyczna poza forum, nawet jeśli tu wydaje się inaczej (v-tec, który ma cięty język, czasami pisze jak nadpobudliwy...).
-żadna z osób tu piszących ( w tym wątku) nie szydzi z Ciebie ale chodzi nam o "plagę" podobnych zapytań o polskiego "kogoś tam "...
-pożartować przeciez też można nie?

Zapewniam Cię, że forum Leeds.pl stara się być przyjazne dla każdego.
Ale jeśli rzeczywiście nikt nie pisze nic po kilku dniach, to znaczy, że zwyczajnie nie wiemy czy i gdzie ten ktoś jest...
Pamiętaj, że tylko garstka ludzi bierze tu udział w wymianie poglądów i całej pisaninie...Może ktoś wie, ale zwyczajnie nie wchodzi tu...
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
v-tec

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 2:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przypadkowo znalazłem coś w temacie
www.hull.pl/artykuly.php?art=34
Powrót do góry
hammer18

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jednak Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
Uxbridge

PostWysłany: Pon Sty 29, 2007 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No proszę. Cuda się zdarzają, a ja nie miałem racji.
Powrót do góry
fatamorgana

PostWysłany: Sro Sty 31, 2007 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wprawdzie temat był o psychologach, ale...
Skoro mówione było tyle o polskich specjalistach i tylko polskich usługach, warto powiedzieć, że coraz częściej słyszy się, że aby np, coś naprawić, wyremontować czy odnowić, "chcę tylko polskiego fachowca".
I to akurat jest jak najbardziej w porządku oraz naturalne, ponieważ na tle miejscowych, wypadamy po prostu znakomicie.
Wielokrotnie miałem okazję widzieć różnicę wykonania wielu prac przez Polaków i Anglików, czy jakichś kolorowych.
Właściwie, to obstaję przy tego typu sprawach, aby były robione przez Polaków, ponieważ ciężko będzie znaleźć lepszego fachmana.
Elektrycy, instalatorzy wod-kan, co-gaz, malarze, stolarze itd...
Mamy mniej dobrego sprzętu, gorzej znamy język, ale jakością pracy bijemy na głowę miejscowych...

I tu warto poszukać Polaka.
Powrót do góry
Giggs

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2018 10:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech też już miałam wybierać się do psychologa... Niestety po przeprowadzce zaczęłam się źle czuć. Ciągły stres, nie do końca jeszcze radzę sobie z językiem, nie wszystko rozumiałam w pracy... I ta bezsenność Sad Samemu za granicą jest po prostu ciężko, a ja potrzebowałam przede wszystkim odprężenia. Mama zamówiła mi na https://www.magazyn-zdrowia.pl/ziola-jednorodne/285-kozlek-lekarski-korzen-100g-0000286.html kozłek lekarski, stwierdziła, że na pewno trochę mnie uspokoi. Byłam sceptyczna... No ale fakt faktem- bardzo mi pomógł Smile Otworzyłam się do ludzi, uspokoiłam... Czasem dobrze się po prostu zatrzymać i spróbować takiej naturalnej medycyny, jaką są właśnie zioła Smile
Powrót do góry
szerek

PostWysłany: Czw Maj 17, 2018 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klinika Psychomedic oferuje wideokonsultacje. Znajdźcie sobie ich stronę w necie i poczytajcie o tego typu rozwiązaniu. Moim zdaniem się sprawdzi. Warto sobie w ten sposób pomóc i pozbyć się problemów. Poza tym taka wizyta nie jest kosztowna, a to jest duży plus.
Powrót do góry
nataliaala

PostWysłany: Pią Maj 25, 2018 6:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ale nie znam żadnego psychologa, którego jestem w stanie polecić tutaj w leeds. Głównie z racji tego,ze ceny są wysokie. A opieka państwowa jaka jest taka jest. Sami wiecie,że bardzo trudno jest dostać się do lekarza a wiekszośc rodzinnych lekarzy to prędzej przypisze Wam paracetamol niż zdecyduje sie na wypisanie skierowania do psychologa Wink
Jesli ktoś jest z Warszawy to polecam strefę myśli na Limanowskiego ( okolice Mokotowa i Sadyby). Prywatnie, ale niedrogo i co najważniejsze naprawdę mi pomogli. http://strefamysli.pl/

Ostatnio zmieniony przez nataliaala dnia Pon Cze 04, 2018 8:05 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: