Strona główna Działy Prawo Ubezpieczenie/ jakie auto?/ Zmiany w prawie jazdy? Ubezpieczenie/ jakie auto?/ Zmiany w prawie jazdy?

#131661
deos
Participant

Osobiscie mam prawo jazdy dopiero niespelna rok i od kilku miesiecy jezdze duzym Maserati z silnikiem o pojemnsci 4.2 litra. Ubezpieczenie (fully comprehensive) kosztuje mnie 1150 funtow na rok.

Wczesniej mialem Mercedesa c-klase z silnikiem 1.8L i ubezpieczenie wynioslo mnie 950 funtow… Roznicy duzej nie ma.

Zanim zdalem egzamin i jezdzilem tym samym Mercedesem z elkami na provisionalnym prawku, ubezpieczenie kosztowalo mnie 1600 funtow na rok a na wiekszy samochod (np. e-klase, nie mowiac juz o Maserati) nie bylo zadnego ubezpieczenia (zaden ubezpieczyciel nie chcial mnie ubezpieczyc, wychodzilo zero rezultatow u Meerkata i na Confused.com). Dlatego musialem kupic tamtego Mercedesa – to byl najlepszy samochod, ktory bylem w stanie ubezpieczyc na siebie.

Koles w Direct Line (w Direct Line swoja droga nie chcieli mnie ubezpieczyc nawet na tego Mercedesa) mowil mi przez telefon zapytany jaki samochod jestem w stanie ubezpieczyc na provisionalnym prawku, ze najlepszy bedzie Ford Focus, Fiesta, czyli cos malego, bardzo popularnego i o malym litrazu.

Drugie pytanie: zmiany w prawku – nic sie na razie nie szykuje, jazdy pozostaja nieobowiazkowe, wystarczy isc na egzamin w swoim samochodzie.
Hope it helps.