Strona główna Działy Praca Jakie zaświadczenie od lekarza do wyłaty SSP? Jakie zaświadczenie od lekarza do wyłaty SSP?

#131693
nowy_nowa
Członek

Warning: get_class() expects parameter 1 to be object, null given in /home/kwiatkow/domains/leeds-manchester.pl/public_html/wp-content/plugins/bbpress-bbcode/class_bbpress2-bbcode.php on line 193
asieczka1978 wrote:

SSP placi sie po od 4go (wlacznie) dnia nieobecnosci. Pierwsze trzy dni sa nie platne. Jesli pracujesz przez agencje to zazwyczaj ci SSp nie wyplaca bo nie maja takiego obowiazku jesli w wyniku twojej nieobecnosci twoja posada zostala dana komus innemu.

pierwsze 3 dni sa PLATNE!! Nie pisz ogolnie a o swoim przypadku. Co firma to inne zasady, to normalne, zalezy od kontraktu. U mnie zawsze jest placone 7 dni w roku bez zwolnienia. Czyli choruje wiecej niz 3 dni to pierwsze 3 dni placi mi pracodawca a reszte SSP. Jesli ponownie choruje wiecej niz 3 dni sytuacja sie powtarza. Ale wtedy zostaje mi juz tylko jeden dzien platnego chorobowego przez pracodawce. Czyli jesli trzeci raz w roku kalendarzowym znow bede chorowal dluzej niz 3 dni to pracodawca placi tylko za jeden, dwa mam nie platne przez nikogo a potem znow placi SSP.

Takze nie ma ogolnej reguly,wszystko zalezy of pracodawcy i podpisanego z nim kontraktu.

PS. Dla "czesto" chorujacych proponuje dodatkowo prywatnie sie ubezpieczyc i nie liczyc na SSP bo to sa grosze. Ja tak mam i do tego 75% oplaca to tez pracodawca ale nie wszedzie tak jest. Tego nie mam w kontraktcie ale z "tradycji" firmy wszystkim pracownikom to zapewnia i placi 75% , zreszta jak i jego ojciec kiedys. Takze roznie to bywa.