Strona główna Działy Zdrowie Operacja w szpitalu – pytanie Operacja w szpitalu – pytanie

#88593
Aneta28
Participant

Witam. Mój syn będzie operowany 22.01. Wszystko szybko się potoczyło bo w pażdzierniku miał 2wizyty u specjalisty (na 1 robili biopsję) po tygodniu na 2 wizycie lekarz powiedział, że wykluczyli zmiany nowotworowe ale zgrubienie które się pojawiło trzeba usunąć. Potem miał USG ( zewnętrzne i wewnętrzne) bo to cholerstwo pojawiło się na szyi. W grudniu znowu wizyta i wyznaczenie terminu. Teraz w piątek w szpitalu robili wszystkie wyniki i wywiad przed operacją , trochę się zdziwiłam bo w PL takie rzeczy robi się na dzień przed operacją jak pacjent jest już na oddziale. Reasumując wszystko szybko, lekarz bardzo wyczerpująco mówi co będzie robione , można zresztą o wszystko pytać. Jeżeli ktoś nie zna języka może poprosić o tłumacza tylko wcześniej ma zgłosić. Ja nie korzystałam bo dobrze mówimy po angielsku aczkolwiek niektóre terminy zwłaszcza typowo medyczne musiał powoli tłumaczyć więć jak ktoś nie czuje się na siłach z angielskim niech weźmnie tłumacza z urzędu albo kogoś z przyjaciół. Generalnie wszystko załatwiali ok ale i tak mam skręt kiszek ze strachu. Pozdrawiam i trzymajcie się ciepło