Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

co zrobic z januszami?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Kwestie techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Jak obchodzic sie z "Januszami"?
Pomagac?
33%
 33%  [ 5 ]
Nie Pomagac?
26%
 26%  [ 4 ]
www.lmgtfy.com
40%
 40%  [ 6 ]
Inne pomysly
0%
 0%  [ 0 ]
Wszystkich Głosów : 15

Autor Wiadomość
szortys

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 12:46 pm    Temat postu: co zrobic z januszami? Odpowiedz z cytatem

powiedzcie mi ludzie co zrobic z januszami bo juz zglupialem Smile
powinnismy im pomagac czy zostawic na pastwe losu i jeszcze czasem cos dogadac Very Happy
z doswiadczenia wiem ze jak nie pomozesz januszowi to janusz bedzie januszem juz prawie do konca lub bedzie mial bardzo dluga i nierowna droge do celu

z drugiej strony jak pomozesz za duzo to janusz juz do konca bedzie polegal na tobie

czyli najlepszym rozwiazaniem byloby cos pomiedzy...
na terazniejsza chwile mam tylko jeden pomysl:
http://lmgtfy.com/?q=janusz

wedlug mnie to byloby najlepsze rozwiazanie w ten sposob nie ublizasz nikomu a uwiezcie mi po dostaniu takiego linka czlowiek naprawde czuje sie jak janusz i od razu mysli zeby cos z tym zrobic!!

zapraszam was do glosowania i jesli wybierzecie opcje inne pomysly to prosze napisac w kilku zdaniach co mozemy z tym fantem zrobic?
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
nowy_nowa

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 1:06 pm    Temat postu: Re: co zrobic z januszami? Odpowiedz z cytatem

szortys napisał:
powiedzcie mi ludzie co zrobic z januszami bo juz zglupialem Smile
powinnismy im pomagac czy zostawic na pastwe losu i jeszcze czasem cos dogadac Very Happy
z doswiadczenia wiem ze jak nie pomozesz januszowi to janusz bedzie januszem juz prawie do konca lub bedzie mial bardzo dluga i nierowna droge do celu

z drugiej strony jak pomozesz za duzo to janusz juz do konca bedzie polegal na tobie

czyli najlepszym rozwiazaniem byloby cos pomiedzy...
na terazniejsza chwile mam tylko jeden pomysl:
http://lmgtfy.com/?q=janusz

wedlug mnie to byloby najlepsze rozwiazanie w ten sposob nie ublizasz nikomu a uwiezcie mi po dostaniu takiego linka czlowiek naprawde czuje sie jak janusz i od razu mysli zeby cos z tym zrobic!!

zapraszam was do glosowania i jesli wybierzecie opcje inne pomysly to prosze napisac w kilku zdaniach co mozemy z tym fantem zrobic?
pozdrawiam

No prosze.........czasem mozna cos przemyslanego zrobic. Gratulacje za pomysl i namawiam serdecznie do udzialu w ankiecie wszystkich forumowiczow. Jej wynik , mam nadzieje, pokaze ze w pewnych sprawach nie wszyscy sie myla i pisza bzdury a tak sie ich wypowiedzi traktuje.
Powrót do góry
szortys

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tak tylko ze wy wpakowaliscie goscia do wora ze zlymi januszami po pierwszym poscie i to bylo troche nie fair..
ale jak najbardziej zgadzam sie z opinia na temat leniwych januszy!

po tym wszystkim zapalila mi sie zarowka na biznes!
A-Z dla Januszy Very Happy ksiazka napisana w najprostrzym jezyku z wszystkimi najwazniejszymi informacjami na temam papierkowej roboty oraz tips and trics i how to hehe na dodatek mozna wydac praktycznie w kazdym kraju Smile

a wystarczyloby tylko pozbierac wszystkie januszowe pytania z forum Very Happy
zobaczymy jak znajde troche wiecej czasu to moze sie tym zajme kiedys chyba ze ktos mnie wyprzedzi Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: +1 [+] [-]
zanetasliwinska20
Gość

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci tak raz pomozesz a pijawka bedzie do Ciebie biegala z kazda sprawa , moze swinia jestem ale po tym co mnie tu spotkalo nie pozycze nikomu ani funta , nic nie zalatwie , nie bede pomagirem.
Powrót do góry
Twoja ocena: 0 [+] [-]
szortys

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 2:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest fakt i chyba nikt nie zaprzeczy Smile
tylko co na przyklad zrobic jesli januszem okazuje sie twoj znajomy?
czy warto poswiecic przyjazn tylko dla zasady czy moze jest inne wyjscie?

rowniez bylem w takiej sytuacji i to nie raz podam moze w kolejnosci:
po udzieleniu pomocy nie moglem sie odgonic od typa Smile
udzielilem pomocy po raz drugi...stracilem prawie £500...
po odmowieniu stracilem znajomego (ktos powie a co to za znajomy...a ja powiem ze jakby przyszedl do mnie dzisiaj to podalbym mu reke bo znam go od dawien dawna i naprawde gosc jest ok tylko strzelil focha bo nie zabralem go gdzies za raczke a ja za nim nie bede latal zeby sie godzic)
ostatecznie pomyslalem zamiast pomagac lub nie to moze podam informacje potrzebne do rozwiazania problemu ale niestety to tez nie pomoglo
z obserwacji rowniez widze ze nawet ublizanie nie pomaga najlepszym przykladem chyba jest tu t....m......r do ktorego nic nie dociera Smile

i jak tu znalezc balans? moze komus sie uda wymyslec dobre rozwiazanie bo ja to sie chyba poddaje Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: -1 [+] [-]
kunegunda

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety najleprze rozwiazanie to janusza za pomoc kasowac zaleznie od twojego widzimisie pomiedzy 10-50 funtow za info lub zalatwienie czegos.
Jak zaobserwowale janusze do takiej osoby garna jak muchy do gowna dwa razy pomysla zanim o cos poprosza a osoba ktora ich robi po kieszeni jest ich bogiem ktorego caluja w sam srodek d...
Nieraz juz to widzialem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: -2 [+] [-]
kitkat
Konto zablokowane

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wywieźć kontenerami do kraju w którym jest socjalizm
Powrót do góry
szortys

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe za ten pomysl to kunegunda medal powinienes dostac Smile
w sumie to nie jest glupie napisac poradnik i otworzyc zaklad uslug dla januszy Smile ale nie kasowac 10 ale 100 zeby juz nigdy do ciebie nie wrocili i nauczyli sie w koncu samodzielnosci

to wyglada na to zeby trzymac sie z dala od takich ludzi
sorki za zamieszanie nie zdawalem sobie sprawy ze sytuacja jest az tak beznadziejna ja chcialem tylko pomoc biednemu januszowi Very Happy
Powrót do góry
nowy_nowa

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 3:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szortys napisał:
hehe za ten pomysl to kunegunda medal powinienes dostac Smile
w sumie to nie jest glupie napisac poradnik i otworzyc zaklad uslug dla januszy Smile ale nie kasowac 10 ale 100 zeby juz nigdy do ciebie nie wrocili i nauczyli sie w koncu samodzielnosci

to wyglada na to zeby trzymac sie z dala od takich ludzi
sorki za zamieszanie nie zdawalem sobie sprawy ze sytuacja jest az tak beznadziejna ja chcialem tylko pomoc biednemu januszowi Very Happy

takie "zaklady" pomocy za oceanem dla januszy juz dawno otwarli i niezla kase robia. Zalatwienie socjalsecurity numer to jeden urzad,za darmo, 5 minut roboty. Janusze placa za oceanem do 700 dolcow za te usluge. Madre to? To tylko jeden z przykladow. Wiec czemu mialo by nie wypalic tutaj? Juz widzialem bodajze w jakims polskim brukowcu ogloszenie ze.........zalatwiamy nin,wrs,bank itd,itd. A wiec wszystko co jest za darmo tylko kosztuje troche biegania i dzwonienia. A oni za to biora kasa. Wiec poki januszy znajduja i leni to interes kwitnie. heheheheh
Powrót do góry
zanetasliwinska20
Gość

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 4:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem jest w tym ze jak nie pomozesz to jestes swinia bo jak to, pomozesz to sie nie uwolnisz a i tak Cie obgadaja i powiedza ze sam bym sobie lepiej zalatwil przy czym zawsze leca obelgi ze angole to te debile tamto sramto i owamto.
Powrót do góry
Twoja ocena: -2 [+] [-]
kunegunda

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wlasnie pomagac ale za kase Smile oni i tak sa glupi to zaplaca
Powrót do góry
Marcin K.

PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 9:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey:)
Zapomnialo bydlecie, jak cieleciem bylo:)
"Glowni" wypowiadajacy sie jestescie inteligencja, czy moze marginesem?
Urodziliscie sie idealni:), czy moze jeszcze nie zyjecie?

Pozdro.

Duzo smiechu, duzo zabawy:))
Powrót do góry
sylwiab1988

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 2:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kiedys mialam sytuacje ze poprosila mnie prawie obca osoba o pomoc, totalnie nie znajaca angielskiego ani nie majaca kompletnie zielonego pojecia o co chodzi w zyciu (tak jak Wy to nazywacie Janusz). Pomoglam oczywiscie, bo sama wiem jak to bylo jak przyjechalam tu i sama do wszystkiego musialam dochodzic, zadnego zyczliwego czlowieka na mojej drodze nie spotkalam Sad. Pomoglam pozalatwiac sprawy, pozyczylam pieniadze na wieczne nie oddanie... pozniej ta osoba wykozystala moja NAIWNOSC i ciagnela ode mnie jeszcze wiecej jak pijawka, przychodzac i placzac ze nie ma na mleko dla malego dziecka...SadSadSad
Uwolnilam sie od niej dopiero jak stracilam prace, teraz mam na szczescie spokoj Smile Smile Smile Smile
ale po tej "przygodzie" dalej staram sie byc pomocna, oczywiscie w miare mozliwosci (ale pieniedzy juz nie pozyczam Smile ) teraz rozrozniam ludzi, ktorzy wykorzystuja tylko ludzi bo jest im tak latwiej, a tych ktorzy sa wdzieczni za pomoc i cos sie z tego ucza.
Odpowiadajac na pytanie czy powinno sie pomagac dla Janusza mysle ze to wszystko zalezy od czlowieka i jego charakteru, ja na razie nie mam nic przeciwko zeby powiedziec komus co i jak.
Powrót do góry
zanetasliwinska20
Gość

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sylwiab1988 napisał:
Ja kiedys mialam sytuacje ze poprosila mnie prawie obca osoba o pomoc, totalnie nie znajaca angielskiego ani nie majaca kompletnie zielonego pojecia o co chodzi w zyciu (tak jak Wy to nazywacie Janusz). Pomoglam oczywiscie, bo sama wiem jak to bylo jak przyjechalam tu i sama do wszystkiego musialam dochodzic, zadnego zyczliwego czlowieka na mojej drodze nie spotkalam Sad. Pomoglam pozalatwiac sprawy, pozyczylam pieniadze na wieczne nie oddanie... pozniej ta osoba wykozystala moja NAIWNOSC i ciagnela ode mnie jeszcze wiecej jak pijawka, przychodzac i placzac ze nie ma na mleko dla malego dziecka...SadSadSad
Uwolnilam sie od niej dopiero jak stracilam prace, teraz mam na szczescie spokoj Smile Smile Smile Smile
ale po tej "przygodzie" dalej staram sie byc pomocna, oczywiscie w miare mozliwosci (ale pieniedzy juz nie pozyczam Smile ) teraz rozrozniam ludzi, ktorzy wykorzystuja tylko ludzi bo jest im tak latwiej, a tych ktorzy sa wdzieczni za pomoc i cos sie z tego ucza.
Odpowiadajac na pytanie czy powinno sie pomagac dla Janusza mysle ze to wszystko zalezy od czlowieka i jego charakteru, ja na razie nie mam nic przeciwko zeby powiedziec komus co i jak.

Sylwia powiedziec owszem ale my tu mowimy o ludziach ktorzy nie chca sami nic zrobic tylko ciagle podkreslam licza ze wszystko poda im sie na tacy jak nazwac sytuacje pozyczam pieniadze kolezance , miesiac nie widze rzeczonej kolezanki ktora placze ze nia ma chleb ani pieniedzy , byla to tak smieszna suma ze nawet jak by codziennie odkladala funta to by dala rade oddac, kilka dni pozniej kolezanka wyladowany wozek w supermarkecie i przy kasie obok udaje ze nie zna, nie widzi . Marcin K. , nigdy nie pozyczalam piniedzy na wieczne nieoddanie , jasne ze kazdy z nas na poczatku nic nie wiedzial , ja sie zgubilam na swojej ulicy bo wszystkie domy byly takie same ale ta i wiele innych sytuacji uczy zeby samemu cos robic a nie liczyc na kogos i miec potem pretenesje . Lepiej dac wedke <naprowadzic na rozwiazanie > niz rybke <dac wszystko na tacy gotowe>.
Powrót do góry
zanetasliwinska20
Gość

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolejny przyklad chcialy dwie dziewczyny otworzyc cos w rodzaju klubu dla polakow , miejsce spotkan , pomocy na poczatek , wszyscy zachwyceni pelna aprobata od policji , osrodkow itd. Nie minal jakis czas dziewczyny zwinely zagle bo polacy nie chcieli kultury , rozmow , spotkan . Przychodzili z wnioskami o benefity do wypelnienia , wrs , itd . Wszedzie przweijal sie temat jak nakrasc od panstwa , wyrolowac , moze sie nie zorientuja. Tak sie kurde pomoc konczy.
Powrót do góry
szortys

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ehh napisalem takiego pieknego posta i mi sie skasowal hehe Smile

ale z tego co pamietam to napisalem ze doszedlem do wniosku ze jednak bede pomagal ale! tylko w waznych sprawach tj. banki ubezpieczenia a z reszta spraw pomoge sie tylko przygotowac i zasadze kopala miedzy poslady zeby dodac odwagi Smile

@Marcin K. jesli chodzi o bycie januszem to chyba ja bylem tutaj najwiekszym hehe dupsko mi uratowalo chyba tylko to ze nie mialem sie do kogo zwrocic o pomoc i powiedzenie mojego ojca: "umiesz liczyc to licz na siebie" i tak zrobilem zaczalem sie uczyc a pozniej wszystko juz bylo z gorki

doszedlem rowniez do sedna sprawy i chyba nikt nie zaprzeczy ze jest to jezyk!

jak znajde chwilke to wystartuje z tematem o nauce jezyka angielskiego mam gdzies jeszcze jakies materialy i programy ktorych uzywalem
moze komus sie przydadza wy tez poszukajcie jak cos macie moze uda nam sie zbudowac mala szkolke j. angielskiego Smile

wlasnie wpadlem na ten artykul: http://www.leeds-manchester.pl/artykul/821/bbc-szuka-chetnych-do-programu

wyglada na to ze bbc sie zajmie nowoprzyjezdnymi Very Happy
Powrót do góry
nowy_nowa

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szortys napisał:
ehh napisalem takiego pieknego posta i mi sie skasowal hehe Smile

ale z tego co pamietam to napisalem ze doszedlem do wniosku ze jednak bede pomagal ale! tylko w waznych sprawach tj. banki ubezpieczenia a z reszta spraw pomoge sie tylko przygotowac i zasadze kopala miedzy poslady zeby dodac odwagi Smile

@Marcin K. jesli chodzi o bycie januszem to chyba ja bylem tutaj najwiekszym hehe dupsko mi uratowalo chyba tylko to ze nie mialem sie do kogo zwrocic o pomoc i powiedzenie mojego ojca: "umiesz liczyc to licz na siebie" i tak zrobilem zaczalem sie uczyc a pozniej wszystko juz bylo z gorki

doszedlem rowniez do sedna sprawy i chyba nikt nie zaprzeczy ze jest to jezyk!

jak znajde chwilke to wystartuje z tematem o nauce jezyka angielskiego mam gdzies jeszcze jakies materialy i programy ktorych uzywalem
moze komus sie przydadza wy tez poszukajcie jak cos macie moze uda nam sie zbudowac mala szkolke j. angielskiego Smile

widzisz,mozna bylo tak odrazu to i privy byly by zbyteczne.......hehehe.
Popieram inicjatywe i zgodze sie z toba co do tego co ostatnio tu postujesz oraz zgadzam sie z toba co do sedna sprawy czyli jezyka oraz tego ze mozna go podszkolic lub nauczyc sie samego. Nawet nie majac finansow na materialy pomocnicze czy bilety do szkolek.

Widzisz,przeczytajmy jeszcze raz jeden z postow zanetki.........telewizja,radio,ulica,sklepy...........czyli angielski "podworkowy" ale i taki mozna sie nauczyc jak sie chce bez wiekszego nakladu jezeli tylko sie chce. I to uwazam za super sprawe i desperacje, ambicje, by cos sie nauczyc. Niestety janusz przyjezdajac tutaj robi na odwrot.Pierwsze co robi po przyjezdzie to instaluje polska tv i tylko to oglada. Pierwsza praca to przez "polska" agencje i nie daj boze bez polakow wokol. Pierwsze pytania na forum to gdzie polski sklep,pub,dyskoteka,kosciol,lekarz,nianka itd,itd.
I jak taki ma sie nauczyc lub choc poduczyc czegokolwiek?

I co nie przyznasz mi racji? Rozejrzyj sie wokolo. Jest dokladnie tak jak ci pisze.

A potem jak juz tych "znajomych" braknie, z wiadomych powodow, tragedia bo co dalej? Jest tutaj juz rok czy dwa i nagle sie okazuje ze nie ma kto zalatwic pracy, nikt przetlumaczyc nie chce itd,itd. Wtedy placz ,pretensje do calego swiata i s..it anglia i anglicy bo zostaja dwie opcje. Park i lawka lub powrot na wies w pl.

Ale ze mial czas i mozliwosci do tego nie dopuscic od pierwszego dnia w anglii...........tego nie pamieta,tego nie rozumie i juz nigdy nie pojmnie.

TYLE.
Powrót do góry
szortys

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no teraz to widze ze jest tak jak mowisz widzisz jestem juz tutaj troche czasu ale dopiero teraz regularnie tu zagladam i dopiero teraz otworzyly mi sie oczy jak sytuacja wyglada naprawde.

ale zastanawia mnie jedno czemu wszyscy mowia ze na nauke jest za pozno?
wiem ze nie jest latwo sie za to zabrac ale wiem napewno ze to jest wykonalne sam widzialem na wlasne oczy jak 55 letnia babka w ciagu roku czasu nauczyla sie jezyka w stopniu nawet wyzszymszym niz komunikatywny!
i to kosztem godzinki dziennie!! a wymowka typu a bo ja nie potrafie sie uczyc.. to jak w takim razie nauczyli sie mowic i pisac po polsku?

mam jeszcze tylko nadzieje ze wszystkie janki czytaja co my tu piszemy i biora to sobie do serca Smile
Powrót do góry
nowy_nowa

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szortys napisał:
no teraz to widze ze jest tak jak mowisz widzisz jestem juz tutaj troche czasu ale dopiero teraz regularnie tu zagladam i dopiero teraz otworzyly mi sie oczy jak sytuacja wyglada naprawde.

ale zastanawia mnie jedno czemu wszyscy mowia ze na nauke jest za pozno?
wiem ze nie jest latwo sie za to zabrac ale wiem napewno ze to jest wykonalne sam widzialem na wlasne oczy jak 55 letnia babka w ciagu roku czasu nauczyla sie jezyka w stopniu nawet wyzszymszym niz komunikatywny!
i to kosztem godzinki dziennie!! a wymowka typu a bo ja nie potrafie sie uczyc.. to jak w takim razie nauczyli sie mowic i pisac po polsku?

mam jeszcze tylko nadzieje ze wszystkie janki czytaja co my tu piszemy i biora to sobie do serca Smile

tak to prawda i mozna a co do jankow........... nie miej duzej nadzieji. A wiesz czemu? Jest ich tutaj tez troche na tym forum i te sama pytania zadaja w regularnym odstepie czasu jak i poziom ich jest niezmienny, mimo ze uczestnicza w tym forum i zyja wsrod nas od 2-3 lat minimum a rekordzistka jest zarejestrowana w 2006 roku a pytala ostatnio o pomoc w wypelnieniu wniosku, ktory notabene ( dzieki uprzejmosci angielskich wladz) jest tez dostepny w jej jezyku ojczystym,tylko trzeba o to spytac a to juz bariera nie do przebycia dla niej.
Takze chyba sie rozumiemy ze tylko ta nadzieja zostala bo na wiecej raczej liczyc nie mozna a posty na ten temat kunegunda,ja i paru innych piszemy nieprzerwanie od x czasu i napewno nieraz, niejeden janik, to czytal. Niestety bez skutku jak widzisz a jedyne co z tego sobie zrobili to nawrzucali obelg.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Sandgirl

PostWysłany: Pią Kwi 01, 2011 3:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na nauke nigdy nie jest za pozno! Tylko jakos im sie jest starszym to sie mniej chce... (nie mowie o sobie tylko ogolnie).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Twoja ocena: +2 [+] [-]
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Kwestie techniczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: