Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Używane części do samochodów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KrzysztofW

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 2:13 pm    Temat postu: Używane części do samochodów Odpowiedz z cytatem

Mój wujek i kuzyn handlują częściami do samochodów ciężarowych, zwłaszcza do Scanii – i to w ich imieniu poszukuje informacji. Interesują mnie dwie sprawy:
1. Podobno na Wyspach roi się od tematycznych serwisów aukcyjnych zajmujących się typowo używanymi częściami do samochodów ciężarowych. Znacie może jakieś tego typu serwisy aukcyjne. Ja na razie znalazłem tylko coś takiego: http://www.trucktradex.co.uk/trucks/scania.htm .
2. Jakie przepisy obowiązują w Wielkiej Brytanii i w Polsce, zwłaszcza jeżeli chodzi o serwisy aukcyjne. Jeżeli kupuję coś na jakimś brytyjskim „Allegro” to nie robi prawnej różnicy, że handel dotyczy obcokrajowca, nie ma problemu z wysłaniem mi tego do polski?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Kiedy pracowałem w UK nie miałam z niczym takim do czynienia. Również koledzy, którzy wrócili z Wielkiej Brytanii nic na ten temat nie wiedzą. A jako nowy oczywiście witam się z wszystkimi na forum. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
Maciek1983

PostWysłany: Pią Paź 26, 2012 5:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma znaczenia gdzie kupujesz towar na handel, mozesz nawet skory od eskimosow zamawiac, handel to handel, czy handlujesz czesciami, czy guzikami to prawo jest takie samo, obowiazuje podatek Vat i dochodowy, oczywiscie w granicach unii. Kupujesz cos np. na ebayu prosisz o fakture sprzedajacego i tyle i pozniej ja wrzucasz do rozliczenia, tak jak to robisz zwykle, tzn wujek. Jezeli dana czesc sprzedales klientowi w Polsce, to odprowadzasz podatek Vat i dochodowy i wszystko. Sa oczywiscie towary objete akcyzami jak alkohol, fajki, samochody, ale jesli chodzi o same czesci to wydaje i sie ze nie. Handlujesz w Polsce to rozliczasz sie wedlug polskiego prawa, a towar mozesz kupowac gdzie chcesz, oczywiscie w granicach Unii europejskiej, bo tutaj prawo jest ''prawie'' jednakowe. Jak chcesz sprowadzac towar z poza unii no to wiadomo clo itd, ale to tez nie zawsze, bo jezeli naprzyklad sprowadzisz z japonii jeden silnik to cla nie placisz, ale jak 100 silnikow naraz to napewno trzeba zaplacic. A co do wysylki to wiadomo, kazdy chce sprzedac, wiec wysle ci nawet do afryki jak ci sie to oplaca i pokryjesz koszty przesylki, z tym ze zwykle wysylki poza granice kraju sa platne z gory, wiec jest tez ryzyko ze kupisz, zaplacisz a gosc nie wysle, bo kase przytuli i ma gdzies, a co mu zrobisz z Polski przyjedziesz na niego nakrzyczec? serwisy aukcyjne zadko ponosza jakakolwiek odpowiedzialnosc, moga co najwyzej komus konto zablokowac jak maja na ta osobe za duzo skarg. jak znasz troche jak tu sie poruszac bo byles tu to lepiej odlozyc grosza, w polsce jeszcze obczaic kilka szrotow w miare w jednym miejscu, przyjechac na tydzien dwa, nakrecic czesci, to co was interesuje, to co wam sie sprzedaje, na koniec wrzucic na tira, ktorego mozna zamowic w pierwszej lepszej polskiej firmie spedycyjnej ktora smiga na anglie, to na powrot chetnie wezma, bo na pusto to sie nie oplaca wracac, i wracasz do Polski i czekasz az towar przyjedzie. tak bynajmniej robia moi znajomi co jezdza do anglii, francji, belgii. wada jest taka ze trzeba miec sporo kasy, bo tira zapakowac nie latwo, a placisz za kurs, wiec im wiecej nawrzucasz tym lepiej. plus jest taki ze ci nikt na kase nie przewali. a co do prawnych restrykcji to najlepiej zapytac ksiegowego co sie specjalizuje w prawie unijnym i tyle. powodzenia, czesci to nie latwy biznes, wiem cos o tym. pilnujcie sie przed skarbowka i ochrona srodowiska, bo jak wiada to szybko zwiniecie interes. Bo o ile handel nowymi czesciami nie koliduje z ochrona srodowiska, to handel uzywanymi bardzo.A jak was znajda? pierwsza lepsza wasza aukcja na allegro, zadzwonia ze chca cos kupic, przyjada kupia, zobacza jak przechowujecie towar, czy olej nie porozlewany, czy wystawiliscie fakture lub paragon. na koniec pokarza plakietki i wtedy nie wesolo. No chyba ze masz wszystko na tip top, ale wiem ze w tej branzy zawsze cos sie znajdzie, bo kupe moich znajomych to robic. O ile w sprawach podatkowych da rade prowadzic wszystko ok, bo to nie jest trudne, to restrykcje ochrony srodowiska sa bardzo surowe, ktore zeby spelnic to trzeba naprawde kupe kasy wpompowac w biznes.A coraz bardziej sie za to biora.
Powrót do góry
Tymoteusz1

PostWysłany: Czw Lut 02, 2017 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kontekście handlu na takich portalach często ciężko ogarnąć to wszystko samemu. Bardzo przydatne okazują się narzędzia, które wspomagają Cię w wyszukiwaniu konkretnych ofert, na których Ci zależy. Z całą pewnością powinieneś sprawdzić http://autohunter24.pl/ bo to program, który przeszukuje aukcje i informuje Cię, gdy pojawią się rzeczy, które Cię interesują. To bardzo pomaga w kontekście handlu częściami samochodowymi.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Motoryzacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: