Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Początek w Anglii (Manchester)
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jakubek722

PostWysłany: Czw Mar 13, 2014 9:45 pm    Temat postu: Początek w Anglii (Manchester) Odpowiedz z cytatem

Witam. Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość.
Jestem młodym 20 letnim chłopakiem, który za niedlugo wyjeżdża do Manchesteru. Drodzy rodacy mam do Was kilka pytań odnośnie szukania pracy i życia w Manchesterze.
A więc czy w Anglii jest ciężko tak jak wszyscy mówią głównie chodzi mi o Manchester gdzie podobno jest dużo miejsc pracy.
Nie będę pisał, że umiem język angielski komunikatywnie, gdyż w Anglii jednak można się zdziwić (dodam, że z rodowitymi amerykańcami dogadałem się więc czy taki młody "nieopierzony" może sobie poradzić z rozmową kwalifikacyjną? Czy jeżeli mam tam ciocię, która mieszka tam parę lat i mogę się na start u niej zatrzymać przez miesiąc to czy jest dużo łatwiej? Czy są jeszcze te czasy w Anglii gdzie języka nie wymagali? Ps. Chciałbym się załapać gdzieś na produkcji lub magazynie Dziękuję i czekam na opinie. Trzymajcie się ciepło!
I jeszcze jedno można pracować w czasie wyrabiania NIN?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
PG_Investigations

PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

Jeśli chodzi o Manchester to niestety wiele Ci powiedzieć o szukaniu pracy w takich dziedzinach Ci nie mogę podpowiedzieć.
Ale myślę że realia życia i pracy w Leeds i Manchesterze są zbliżone.

1. Nie pytaj nas o to gdzie lepiej mieszkać na starcie. Lepiej porozmawiaj z ciocią i popatrz czy jesteś w stanie sprostać finansowo wynajmowi pokoju lub mieszkania. Wynajęcie mieszkania bez referencji jest trudne. Jest sporo formalności więc na starcie myślę że może być problem z ogarnięciem.

2. Czasy gdy angielskiego nie wymagali minęły bezpowrotnie bo takich bez języka jest tu na pęczki. Więc jeśli liczysz na to to lepiej zostań w Polsce aż podszkolisz język bo tu się możesz bardzo rozczarować.
Szukanie pracy bez języka lub ze słabym językiem jest trudne.
W Leeds na przykład jest bardzo mało pracy więc o ile nie masz wyjątkowych kwalifikacji to szanse są niewielkie. Jest już dużo ludzi z średnim językiem porejestrowanych w agencjach i czekających na tą pracę.

3. Można pracować w czasie wyrabiania NIN. Jednak niektóre agencje lub firmy trochę krzywo patrzą na ludzi bez NIN w obecnych czasach, jednak pracy Ci odmówić z tego powodu nie powinni. Zalecam jednak umowienie się na spotkanie w sprawie wyrobienia NIN jak najszybciej po przyjeździe.

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez PG_Investigations dnia Nie Lip 08, 2018 12:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Jakubek722

PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za opinię!
A możesz mi powiedzieć jak najlepiej podszkolić? Nie wiem czy typu nauka słówek czy lepiej rozmówki? Czy jakieś kursy? Dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
poleman

PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To Ty powinienes wiedziec jaka metoda najlepiej sie uczysz...i do tego filmy, programy, radio....bo to ze nauczysz sie slowek to dopiero poczatek poczatkow...wymowa jest wazna jedno slowo inaczej wypowiedziane i problem sie pojawia...powodzenia
Powrót do góry
Jakubek722

PostWysłany: Pią Mar 14, 2014 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki! Pozdrawiam
Jeżeli ktoś miałby jeszcze jakieś opinie to proszę napisać.
Powrót do góry
kkonki

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 2:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz możliwość zatrzymania się u ciotki, to nie masz nic do stracenia, bo mieszkanie to chyba największy koszt. Jak najszybciej po przyjeździe umów się na rozmowę o NIN.
Jeżeli jakoś dogadujesz się po angielsku to głowa do góry, dasz radę. Smile Popytaj, porejestruj się w agencjach i na pewno w niedługim czasie coś na start znajdziesz na produkcji lub magazynie. Praca jest, tylko może trzeba być bardziej obrotnym niż kiedyś. Co do tego, gdzie szukać, to już nie pomogę jeśli chodzi o Manchester.
Powrót do góry
Jakubek722

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki kkonki.
Właśnie z mieszkaniem nie miałbym problemu, bo ciocia mi wynajmie za darmo dopóki się tam nie ogarnę.
Gdybym dostał robotę i po miesiącu dostał wypłatę to myślę, że jakiś pokój mógłbym wynająć i żyć na własną rękę.
Wypłata chyba jest co miesiąc z tego co się orientuję. Nie chciałbym się wpakować w taką robotę, że będę pracował tylko 20h tygodniowo.
Dlatego nie planuję szukać pracy w Polsce, bo słyszałem, że to straszne ryzyko.
Pozdrawiam
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś rady to proszę pisać, dziękuję Wink
Powrót do góry
Jakubek722

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy maj to dobry okres aby wyjechać do UK?
Powrót do góry
poleman

PostWysłany: Pon Mar 17, 2014 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z ta wyplate to nie jest tak...zakladam ze "wyladujeasz w agencji" to bedziesz dostawal tygodnowki i pierwsza kase dostaniesz w nastepny piatek po rozpoczeciu pracy. W zasadzie okres rozliczeniowy w agencjach zaczyna sie w nidziele wiec jak zaczniesz prace w ponidzielek to dostaniesz za przepracowane dni do soboty wlacznie.
Maj...stanowczo odradzam...koniec lipca sierpien, choc i w maju mozesz miec szczescie...ale to wtedy wygrana na loterii
Powrót do góry
emigrant14

PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie, ja rowniez w najblizszej przyszlosci planuje wyjchac .... miejsce docelowe Leeds .... moglby ktos napisac jak wyglada teraz sytuacja z praca ? czy w ciagu miesiaca jestem w stanie pozalatwiac formalnosci (bank, nin itp) i znalezc jakas prace ? mam gdzie sie zatrzymac .... tylko nie wiem gdzie szykac pracy, czy macie jakies namiary na firmy ktore zatrudiaja (produkcja, magazyny itp)
Powrót do góry
arletka

PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

https://jobsearch.direct.gov.uk/JobSearch/PowerSearch.aspx?tm=30&where=leeds&sort=rv.dt.di&pp=25&re=3&rad_units=miles&vw=b&setype=2&pg=2&rad=20- -a może spróbuj tutaj
Powrót do góry
arletka

PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 9:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mieszkam już w Leeds ale chyba z pracą nie jest aż tak zle jeśli aż tyle ogłoszeń jest na stronie Jobcentre
Powrót do góry
emigrant14

PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arletka dzieki za linka z ogloszeniami Smile czy ktos jeszcze jest w stanie odpowiedziec na moje wczesniejsze pytanienie : mianowicie czy w ciagu miesiace jestem w stanie zalatwic wszystkie formalnosci i znalezc prace ?
Powrót do góry
Sadie

PostWysłany: Sro Mar 19, 2014 10:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anglicy maja na to powiedzenie:
How long is a piece of string?

Nie da sie powiedziec czy w ciagu miesiaca znajdziesz prace czy nie.
Znam przypadek ze dziewczyna przekroczyla granice w niedziele a w czwartek juz poszla do roboty. Znam przypadki gdzie po roku ludzie nadal szukaja I znalezc nie moga.
Nie da sie powiedziec.
Jedyne co sie da powiedziec ze obecnie trzeba sie mocno postarac o prace. To juz nie jest 2004 rok gdzie ludzie wchodza z ulicy I z marszu maja etat.
Powrót do góry
PG_Investigations

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Zgadza się, nie da się określić ile potrwa znalezienie pracy.
Formalności związane z NIN, założeniem konta w banku, itp (czyli to co potrzebne do podjęcia pracy) załawisz w miesiąc spokojnie.
Co nie znaczy wcale że pracy bez NIN albo konta bankowego nie dostaniesz, gdyż jak nie posiadasz nadanego NIN to wszystko może być płacone na tymczasowy numer. Wypłaty natomiast możesz dostawać również w czekach (nadal spotykana forma płatności wypłaty).

Ja od siebie doradzę wyjazd z agencją jeśli tak bardzo się boisz (oczywiście sprawdzoną agencją). Większość formalności załatwisz w Polsce a przyjezdzajac tutaj zwykle masz zapewnioną pracę którą zaczniesz po paru dniach od przyjazdu. Masz też zwykle wynajęte mieszkanie do spółki z innymi którzy też jadą z tą agencją do pracy.
Często też masz zapewnioną pomoc w założeniu konta, wyrobieniu NIN i ogólnie konsultanta który opiekuje się pracownikami.

Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony przez PG_Investigations dnia Nie Lip 08, 2018 12:59 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sadie

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel ty tu mowisz o zupelnie innych standardach niz to co kolega Jakubek ma na mysli.
Ty mowisz o sytiacji kiedy wykwalifikowany pracownik jest sprowadzany z zagranicy.
Jakubek przyjezdza niejako na dziko Smile
I to jak szybko uda mu sie znqalezc prace zalezy tylko od niego Smile
Powrót do góry
PG_Investigations

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Sadie, niekoniecznie.
Chodziło mi raczej o sytuacje gdy ludzie do Anglii przyjżdzali np. do fabryki mebli Symphony, magazynu Next. W Polsce załatwiali wszelkie formalności. W Posce sprawdzano ich język, podpisywano umowę itd.
Nikt raczej nie wymagał od nich specjalistycznych zdolności lub kwalifikacji, lecz wmiarę komunikatywny jezyk i chęci do pracy i szkolenia.
Tak więc jak widać nawet bez specjalistycznych umiejętności da się znaleźć jakąś ofertę pracy już w Polsce.
Zaznaczę tu że nie uważam że to sa super miejsca do pracy bo nie cieszyły się renoma swego czasu (jak jest teraz to nie wiem) ale od czegoś trzeba zacząć gdy nie ma się tu punktu zaczepienia i kogoś kto pomoże w znalezieniu pracy. Po rozwinięciu skrzydeł można przecież pracę natychmiast zmienić na lepszą.

Pozdrawiam

PS. Z całego serca odradzam wszystkim wszelkie wyjazdy z (niesprawdzonymi) pseudo agencjami do pracy przy zbiorach. Warunki zwykle koszmarne, brak ubezpieczenia, itd.
Sam musiałem wiele osób z takich obozów ratować.

Ostatnio zmieniony przez PG_Investigations dnia Nie Lip 08, 2018 1:00 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Sadie

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 4:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bede sie klocic bo ja przez agencje pracowalam tylko przez miesiac i na dokladke wieki temu wiec nie jestem ekspertem od agencji.
Jedno co wiem to to ze nie sa to najlepsze warunki i stabilizacja tam zadna.
Powrót do góry
jeekqing

PostWysłany: Pon Sty 12, 2015 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem to to ze nie sa to najlepsze warunki i stabilizacja tam zadna.

Fut coins
Powrót do góry
Krowka

PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 1:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wyjechałeś już? bo też wyjeżdzam Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Praca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: