Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Ubezpieczenie zdrowotne
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Equick

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2015 8:28 am    Temat postu: Ubezpieczenie zdrowotne Odpowiedz z cytatem

Hej, czy oprócz EKUZ macie jeszcze jakieś ubezpieczenie zdrowotne wykupione na wypadek choroby, wypadku itd?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: -1 [+] [-]
hellenkaq

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2015 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz zaraz a czy nie masz tam ubezpieczenia w ramach stosunku pracy?
Takie dodatkowe ubezpieczenie medyczne oprócz ekuzu to wykupuje się na przykład jak z Polski lecisz sobie na wakacje. Czy to do UE ( bo w różnych krajach wiadomo,ze jest różne ubezpieczenie medyczne) czy tym bardziej poza UE jak do Egiptu czy Maroka ( jak leciałam na wakacje w zeszłym roku to kupowałam).
Powrót do góry
Equick

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2015 9:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkam i pracuję w UK. Powiem tak, czasami są okresy, że nie pracuje się na żadną umowę. Nie ma więc ubezpieczenia.
Wprawdzie mam kartę EKUZ, ale ona tylko działa w podstaowym zakresie. Mi chodzi o takie ubezpieczenia np od złamanej nogi.
Powrót do góry
hellenkaq

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2015 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem. Ubezpieczenie takie nie jest drogie. Powiem Ci,że najlepiej byłoby jakbyś skontaktował się z jakimś agentem. Na przykład tutaj możesz zostawić kontakt: http://ubezpieczenia.comperia.pl/ to powinni się do Ciebie odezwać jutro.
Niby możesz jeszcze wyliczyć sobie za pomocą kalkulatorów ale to może nie być takie miarodajne.
Powrót do góry
Equick

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2015 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hellenkaq napisał:
Rozumiem. Ubezpieczenie takie nie jest drogie. Powiem Ci,że najlepiej byłoby jakbyś skontaktował się z jakimś agentem. Na przykład tutaj możesz zostawić kontakt: http://ubezpieczenia.comperia.pl/ to powinni się do Ciebie odezwać jutro.
Niby możesz jeszcze wyliczyć sobie za pomocą kalkulatorów ale to może nie być takie miarodajne.

Ciekawa opcja, zostawiłem kontakt email do siebie i na wszelki wypadek telefon (angielski). Ciekawe czy zadzwonią. To wszystko można przez net załatwić? W UK to norma.
Powrót do góry
hellenkaq

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2015 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie wszystko załatwisz przez internet. Zresztą powinni dobrać Ci kilka polis i wysłać przez internet to będziesz mógł sobie to porównać.
Potem jak już wykupisz to również możesz sobie taką polise wydrukować.Będzie działała.
Powrót do góry
Equick

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2015 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz jeszcze jak masz taką wiedzę, jakie obecnie towarzystwa są dobre a których należy unikać?
Z tego co wiem, to niektóre zaniżają odszkodowania. Nie mam w tym kompletnie doświadczenia.
Powrót do góry
azkeel

PostWysłany: Pon Kwi 06, 2015 7:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOL. Swietnie wyrezyserowane. Ta dramaturgia, te dialogii.

Oczywiscie fakt, ze kazdy rezydent jest objety ochrona zdrowia w ramach NHS zostalo przemilczane bo nie pasowalo do scenariusza. Zarowno porada u lekarza rodzinnego jak i leczenie szpitalne sa calkowicie darmowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Yahoo Messenger Twoja ocena: +3 [+] [-]
hellenkaq

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

azkeel napisał:
LOL. Swietnie wyrezyserowane. Ta dramaturgia, te dialogii.

Oczywiscie fakt, ze kazdy rezydent jest objety ochrona zdrowia w ramach NHS zostalo przemilczane bo nie pasowalo do scenariusza. Zarowno porada u lekarza rodzinnego jak i leczenie szpitalne sa calkowicie darmowe.

Mój brat ( którego zachowania oczywiście nie popieram bo robi sobie jedynie źle) uciekł przed alimentami do UK. Pracuje na czarno. Złamał nogę, złożyli mu nieprawidłowo. Ledwie uniknął obcięcia bo oczywiście ine stać go było na prywatną opiekę medyczną. No po prostu do kitu. Odszkodowania oczywiście również żadnego.
Nie wiem jak byłoby w przypadku ubezpieczenia medycznego dodatkowego. Nie wiem równiez w jakiej sytuacji jest autor, czy pracuje na czarno, czy chwilowo ma taką sytuację tak wiec przedstawiłam mu kilka opcj.
Powrót do góry
Equick

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie od takich rzeczy chciałbym się ubezpieczyć. Jak pracuje się na budowie to bardzo łatwo o jakąś kontuzję: skaleczenia, skręcenia itd.
Właśnie od czegoś takiego potrzebuje ubezpieczenia. Czy wykupowanie NNW w PL przebywając w UK ma w ogóle sens?
Powrót do góry
hellenkaq

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co Ci powiem - sama nie byłam w takiej sytuacji tak więc dla mnie jest to wszystko trochę abstrakcyjne.Najlepiej to się sam dopytaj doradcy , niech on Ci powie.
Powrót do góry
azkeel

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wzorcowa reakcja na nagly zwrot akcji.

Cytat:
Mój brat ( którego zachowania oczywiście nie popieram bo robi sobie jedynie źle) uciekł przed alimentami do UK. Pracuje na czarno. Złamał nogę, złożyli mu nieprawidłowo. Ledwie uniknął obcięcia bo oczywiście ine stać go było na prywatną opiekę medyczną. No po prostu do kitu. Odszkodowania oczywiście również żadnego.

O jakiej prywatnej opiece medycznej piszesz? BUPA? Przeciez i tak w pierwszej kolejnosci trafisz do NHS. To czy pracujesz czy nie tez nie ma zadnego wplywu na to jaka opieke medyczna dostaniesz. Jezeli jestes rezydentem to masz prawo dostepu do sluzby zdrowia szczegolnie w razie naglego wypadku. Ubezpieczenia, ktore reklamujecie maja na celu ochrone turystow przed kosztami leczenia. Rezydent rachunku za leczenie nie dostanie.

Co to jest praca na czarno bo tego tez do konca nie rozumiem? Z punktu widzenia pracownika (legalnie przebywajacego w UK) nie da sie pracowac "na czarno". To czy pracodawca nie dopelnia formalnosci to juz jego problem i w razie czego to pracodawca ma klopoty a nie pracownik.

Co znaczy, ze nie dostal odszkodowania? Niech zadzwoni do jakiejkolwiek kancelarii oferujacej "no win no fee", za wypadek w pracy z nie swojej winy cos na pewno dostanie. Jezeli go zle zlozyli w NHS moze tez starac sie o odszkodowanie od nich.

Cytat:
No właśnie od takich rzeczy chciałbym się ubezpieczyć. Jak pracuje się na budowie to bardzo łatwo o jakąś kontuzję: skaleczenia, skręcenia itd.

Wyobraz sobie taki scenariusz: pracujesz na budowie, spadasz z rusztowania i lamiesz sobie noge. Telefon na pogotowie, zabieraja cie do A&E gdzie robia wszystkie badania, przeswietlenia, scany itp. Jak jest z komplikacjami to Cie operuja, jak trzeba to Ci wkrecaja sruby. Zostajesz w szpitalu tak dlugo jak potrzeba. Na wyjsciu dostajesz worek z lekami. Jezeli wypadek byl nie z Twojej winy to dzwonisz do prawnikow, ktorzy negocjuja odszkodowanie.

To wszystko jest darmowe. Od czego dodatkowo chcesz sie ubezpieczyc? Co wiecej potrzebujesz co uzasadniloby wydanie chocby funta miesiecznie na ubezpieczenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Yahoo Messenger Twoja ocena: +1 [+] [-]
sasa1111

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na temat ubezpieczeń poczytaj sobie artykuł pod tytułem ubezpieczenia na życie na pewno znajdziesz interesujące informacje. Oraz ubezpieczenie na wypadek choroby na pewno wyjaśnią wszystkie twoje wątpliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
Kapel

PostWysłany: Nie Kwi 26, 2015 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam tylko to jedno
Powrót do góry
100krotka

PostWysłany: Pon Lip 24, 2017 3:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm... czy mają tylko umowę o dzieło możliwe jest ubezpieczenie społeczne? Co sądzicie np. o tych poradach w tym zakresie http://pakiety-zdrowotne.pl/umowa-dzielo-a-ubezpieczenie-spoleczne/
Powrót do góry
Marina

PostWysłany: Pon Sie 28, 2017 6:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez wątpienia najlepiej mieć w obecnych czasach zawartą jaką umowę o ubezpieczenie zdrowotne prywatne, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo, co przydarzy się nam jutro, a ewentualne koszty leczenia mogą być tak wysokie, że do końca życia nie bylibyśmy w stanie spłacić tego zobowiązania. Myślę, że przed zawarciem jakikolwiek umowy dobrze byłoby poczytać trochę na ten temat w sieci. To pozwoli nam finalnie podjąć możliwie jak najlepszą decyzję w tym zakresie.
Powrót do góry
andrzejpawlowski

PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 1:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że warto kupić ubezpieczenie na życie z opcją zdrowotną czy też pakietu medycznego. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań na tą chwilę. Nie wiem jaki zasięg mają polscy ubezpieczyciele na wyspach ale jednak warto zapoznać się z ich ofertą i podpytać co i jak. Bo może sie okazać że bedziecie mieli ochronę na wyspach jak i w polsce Smile
Powrót do góry
wakdeaa

PostWysłany: Czw Lis 23, 2017 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to w ogóle jestem przeciwnikiem przymusowego ubezpieczenia zdrowotnego. To jest ogólnie chore... A czy w przypadku ubezpieczenia na życie jesteście w stanie coś polecić? Co sądzicie o takich ofertach www.rankingubezpieczennazycie.pl
Powrót do góry
Parrra

PostWysłany: Sro Mar 07, 2018 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkowicie zgadzam się z moim poprzednikiem. Nic dodać, nic ująć Smile
Powrót do góry
luca

PostWysłany: Wto Mar 27, 2018 6:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DObrze jest mieć ubezpieczenie zdrowotne państwowe ponieważ takie ubezpieczenie pokrywa koszta leczenia szpitalnego, które tanie nie jest. Jednak warto jest również ubezpieczyć się dodatkowo. Obecnie wiele ubezpieczycieli, jak również wiekszych centrów medycznych oferuje możliwość wykupienia sobie pakietu medycznego, w ramach którego dostaje się
darmowe wizyty lekarskie
darmowe badania
oraz rehabilitację

W tych droższych pakietach dostępna jest nawet opieka stomatologiczna. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: