Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Inny image Polaków niz w 2004 roku?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Erystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcin-Lech_Poznan

PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 1:51 am    Temat postu: Inny image Polaków niz w 2004 roku? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Przyszlo mi ostatnio na mysl zapytanie czy bedac tutaj 11,5 roku jestem traktowany inaczej niz bylem w 2004 roku.
A mianowicie dzieki dobrej integracji z Anglikami i pokazaniu sie jako solidna sila robocza dalismy sie polubic i przedstawilismy sie z dobrej strony. Nieraz jak spotykam rodowitych mieszkancow tego kraju i z nimi rozmawiam to slysze ze ma kumpla Polaka i ze jest on super gosciem.
Niektorzy tez opowiadaja ze byli w Krakowie, Gdansku, Warszawie i bardzo im sie podobalo (szczegolnie imprezy i kobiety). Widac ze doganiamy Europe zachodnia wielkimi krokami patrzac takze na Stadiony Pilkarskie i Polskie drogi. Anglikom bardzo podoba sie goscinnosc z naszej strony i to ze jestesmy narodem coraz bardziej wyluzowanym (nie kazdy oczywiscie).
W zeszlym roku w pociagu slyszalem jak Angielka rozmawiala z kolegami ze zna jednego bramkarza na dyskotece - bardzo przystojny lysy Polak co daje do zrozumienia ze Angielkom niekoniecznie musza podobac sie lalusiowate angielskie twarze:).
Widac ze te stereotypy z przed 11 lat powoli mijaja i stajemy sie wazna czescia spoleczenstwa Brytyjskiego.
Czy Wy macie podobne spostrzezenia czy uwazacie ze nasz image nie ulegl zmianie, co gorsza ze zmienil sie w zlym kierunku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
twix

PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 5:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale sobie słodzisz emigrancie
Powrót do góry
Marcin-Lech_Poznan

PostWysłany: Czw Lis 12, 2015 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

twix napisał:
ale sobie słodzisz emigrancie

TYlko tyle masz ciekawego do powiedzenia?
Powrót do góry
sylwek

PostWysłany: Pią Lis 13, 2015 9:16 pm    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

W 2004 roku traktowali Nas trochę jak kosmitów Very Happy Po prostu Nas nie znali, znali inne nacje ale nie naszą. Przez te ponad 10 lat mocno zapracowaliśmy na wizerunek ... robotnika. Dobrego i solidnego robotnika. Nie opieprzamy się w robocie (są wyjątki potwierdzające regułę), jesteśmy mądrzejsi mimo wszystko mimo braku biegłego języka, albo raczej sprytniejsi. Na pewno jesteśmy bardziej szczerzy niż anglicy, i nie mamy tzw. backstabbing culture rozwiniętej jak oni. Mam znajomych z angielskimi dziewczynami, jeden ma angielską żonę (a raczej miał) tak że można powiedzieć iż mimo całej paroletniej negatywnej antyemigranckiej medialnej retoryki, dajemy radę! Anglicy z pracy, którzy przenieśli się w inne miejsca, miło Nas wspominają. A nawet nazywają real Polish friends. Tak że myślę że każdy z Nas pracuje na Nasz wizerunek. Oczywiście znajdą się zakłady pracy, gdzie jeden drugiemu za 20 pensów więcej na godzinie, nóż w plecy by wbił, ale to wg mnie wyjątki i patologie. Jak ktoś pracuje w takim miejscu, to polecam zmienić, pracy jest mnóstwo a i otoczenie normalnych ludzi potrafi zmienić życie.
Takie jest moje skromne zdanie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Twoja ocena: 0 [+] [-]
jmat

PostWysłany: Pon Gru 28, 2015 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo że każdego trzeba poznać, a Polacy nie są tacy źli Wink
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Erystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: