Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Żylaki na nogach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bobas

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 5:48 pm    Temat postu: Żylaki na nogach Odpowiedz z cytatem

Witam od kilku lat mam niedużego żylaka na łydce. Niestety teraz sie juz powiększył i zaczął mnie boleć albo może jestem przeczulona. Po obejrzeniu swych nog stwierdziłam ze pojawiło sie coraz więcej pajączków. Nie wiem co z tym zrobić. Czy isć do GP , czy zabiegi usuwania sia robione w ramach ubezpieczenia. Czy zabieg tylko prywatny. Może ktos z was wie cos na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
westbem

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli chcesz sie tego pozbyc wpierw musisz udac sie do swojego gp i poprosic o skierowanie do specjalisty ten po konsultacji,badaniu przeplywu zyl skieruje cie na scan po czym juz tylko operacja usuniecia chorej zyly tzw. Varicose veins removal .Ja juz jestem po trwalo to zaledwie kilka godz a pozniej okolo 2 tygodni noga wraca do normalnosci.Caly ten proces jest na NHS wiec jest za darmo.Lekarz rowniez bedzie sugerowal ci noszenie tzw stocking (ponczocha) przed i po zabiegiem.Od mojej operacji minalo ju1,5 miesiaca noga jest juz ok natomiast pelna sprawnosc do roku czasu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: +3 [+] [-]
westbem

PostWysłany: Nie Lip 15, 2012 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezeli chodzi o porady i konsultacje bardzo profesjonalne i proste.O wszystkich nastepnych posunieciach bylem informowany listownie wiec wiedzialem czego moge sie spodziewac.Sam zabieg pod narkoza ok 45 min pozniej kroplowka i do domu nie boli wiec sie nie martw.Noga zostanie po operacji zabandazowana na okres tygodnia co daje maly dyskomfort ale da sie wytrzymac.Po zdjeciu opatrunku noga jest mocno posiniaczona ale to mija tak jak mowilem po jakims miesiacu dwoch.Potem juz tylko kontrola u lekarza po 2 miesiacach i cieszenie sie ze zdrowej nogi.Krotki instruktazowy filmik z you.tube.
http://www.youtube.com/watch?v=VPeXRCc8w24
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: +2 [+] [-]
bobas

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 6:14 am    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za informacje. To nic tylko się brać za nóżki. A czy po zabiegu trzeba brac jakies zwolnienie z pracy co by za bardzo nie obciążać nogi?
Powrót do góry
westbem

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bez problemu dostalem 2 tygodnie wlaczajac dzien operacji.Ale z doswiadczenia powiem ze rekonwalescencja jest konieczna i nieunikniona.Takze nastaw sie na maly odpoczynek juz po zabiegu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: +1 [+] [-]
bobas

PostWysłany: Pon Lip 16, 2012 9:21 pm    Temat postu: re re Odpowiedz z cytatem

Dziękuje Ci bardzo westbem:)))) Jesteś jedną z niewielu osób, które potrafia poradzić a nie wyśmiewać sie z innych na tym forum. Dzięki wielkie.
Powrót do góry
Ftlukkka

PostWysłany: Sob Mar 04, 2017 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na żylaki stosuje te tabletki - https://www.zaufane-apteki.pl/detramax-60-tabl.-959.p.html , są całkiem dobre, jak biorę je regularnie to żylaki sa mniej widoczne i mniej bola.
Powrót do góry
hellenkaq

PostWysłany: Wto Kwi 18, 2017 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj nie wiem czy takie leczenie kremami i rajstopami pomoże. Wiadomo,że jest to lepsze niż nic. Nie liczcie jednak na to,ze pozbędziecie się dzięki temu całkowicie żylaków.....

Jeśli macie spore żylaki i nie chcecie isć na operację to jest wiele mniej inwazyjnych zabiegów:
leczenie laserowe
skleroterapia
czy też klejenie żylaków.

Zabiegi te są wykonywane prywatnie ale w Polsce można się zapisać w dobrej cenie.
http://centrumflebologiczne.pl
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: