Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Czy lubicie podróżować?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Hobby
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewuski

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 11:00 am    Temat postu: Czy lubicie podróżować? Odpowiedz z cytatem

CZY LUBICIE PODRÓŻOWAĆ?

Co Was najbardziej pociaga za granica? Dlaczego podróżujecie?
Dla odpoczynku?
Zeby poznac inne obyczaje, przyrode, ciekawych ludzi?
Zwiedzac, zobaczyc zabytki, 'dotknac historii'?
Uprawiac sporty?

Wolicie zwiedzac Europe czy inne kontynenty?

Czy sami planujecie swoje wyjazdy, wolicie trekking i wyprawy z plecakiem czy oferty biur podrozy?

Z kim podrózujecie? Z rodziną? Przyjaciółmi? Ze specjalnie poznanymi na wyjazd ludzmi? A moze sami?

W jakich ciekawych miejscach juz bylicie? czy warto tam pojechac? Dlaczego? Czy bylo jak sie spodziewaliscie czy cos Was tam mile/ niemile zaskoczylo?

Gdzie chcielibyscie jeszcze pojechac? Dlaczego?

Co przywozicie ze swoich podróży?

Ze mnie chyba dziwny przypadek, bo jestem domatorka, a jednoczesnie ciagle mnie gdzies ciagnie.
W Polsce glowna przeszkoda byly pieniadze, teraz udaje mi sie cos po kawalku realizowac z moich podrozniczych marzen. W ubieglym roku wycisnelam z urlopu na maksa co sie dalo nie tracac tez czasu w weekendy. I chcialabym, zeby tak bylo dalej.

Niektorzy znajomi z pracy rowniez wykorzystuja wiele urlopu na zobaczenie innych miejsc w Europie i poza (np. Indie, Barbados, Chiny)

Jestem ciekawa Waszych opowiesci o innych krajach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
v-tec

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 2:08 pm    Temat postu: Re: Czy lubicie podróżować? Odpowiedz z cytatem

ewuski napisał:
Ze mnie chyba dziwny przypadek, bo jestem domatorka, a jednoczesnie ciagle mnie gdzies ciagnie.

Ja gdy zbyt długo nigdzie się nie ruszam to ciągnie mnie żeby się ruszyć, a gdy już się ruszę to myślę sobie jak to fajnie było w domku Smile
(ale to tylko tak na marginesie)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
slanting_eye

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
CZY LUBICIE PODRÓŻOWAĆ?

bardzo lubie.jak jest okazja to ja lapie

Cytat:
Co Was najbardziej pociaga za granica? Dlaczego podróżujecie?
Dla odpoczynku?
Zeby poznac inne obyczaje, przyrode, ciekawych ludzi?
Zwiedzac, zobaczyc zabytki, 'dotknac historii'?
Uprawiac sporty?

innosc

Cytat:
Wolicie zwiedzac Europe czy inne kontynenty?

bez znaczenia .byle zobaczyc cos innego

Cytat:
Czy sami planujecie swoje wyjazdy, wolicie trekking i wyprawy z plecakiem czy oferty biur podrozy?

nigdy nie bylem z biurem podrozy i jakos mnie nie ciagnie do zorganizowanego grzania d... w 40stopniowym upale(98% biur wlasnie to oferuje).dzieki WWW wszystko mozna dobrze zaplanowac i ograniczyc koszta do minimum.poza tym wole leciec na krotki wypad albo na dlugo3tygodnie minimum

Cytat:
W jakich ciekawych miejscach juz bylicie?

paryz- dwa razy na stopa25-35 dni(8-9 lat temu).spanie pod chmurka i zarcie na darmowkach z bezdomnymi

rpa-kraj mojej zony.polecam chociaz jest niebezpiecznie.nastawilem sie na robienie fotek a okazalo sie ze jest strach wyjac aparat.

amsterdam-zniewolone wolne miasto:)

Cytat:
Gdzie chcielibyscie jeszcze pojechac?

japonia indie wegry maroko usa kanada.............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Twoja ocena: 0 [+] [-]
Cristiano

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie podroz dookola swiata to marzenie na cale zycie, i niechodzi tu tylko o 80 dni Smile

Podrozuje sie przede wszystkim zeby poznac inna kulture, obyczaje, codziennosc i innosc...Bezapelacyjnie podrozuje tez po to zeby odpoczac, zregeneorowac sily w innym otoczeniu!

Niewazny jest kontynent czy tez ograniczenie terytorialne, najistotniejsze zeby dotknac czegos nowego...

Pozdrawiam
Powrót do góry
ewelin

PostWysłany: Czw Sty 10, 2008 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taak podróż dookoła świata Smile to jest to co chciałabym zrobić, najlepiej samochodem masto za miasteczkiem, każde...

żeby zobaczyć jak żyją ludzie, jakie prace wykonują, skosztować ich specjalności kulinarnych, przyroda, krajobrazy...

a ze swoich podróży przywożę coś charakterystycznego dla danego miejsca, coś na co spojrzę i będę wiedziała od raz z jakiego miejsca to mam... Wink

pozdro Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger Twoja ocena: 0 [+] [-]
fatamorgana

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 1:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Leeds!
W Manchesterze na ten sam temat właściwie zero odzewu.
Smile Wink
Tam chyba nikt nigdzie nie jeździ.

A przecież podróżowanie i ruszenie się gdziekolwiek poza podwórko tyle człowiekowi daje... Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
cyklop

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na podrozowanie darmowe plus zarobki okolo1400 funtow miesiecznie bez placenia podatku polecam jako chef de partie z p&o albo innymi liniami propozycje pracy znajdzieciena caterer.com trzeba tylko miec kilka lat na tym stanowisku pracujac na ladzie ,ale na pewno znajdzie sie sporo ludzi ktorzy tu juz pracuja dluzszy okres na kuchni,wiec polecam ,zwiedzasz zakatki swiata wszystkie plus jeszcze placa niezle,przyjemne z pozytecznym ,a jesli gdzies ci sie spodoba zawsze za zarobione pieniadze mozessz tam wrocic praca jest 4 miesiace na morzu potem 2 miesiace wolne wiec czasu sporo,pozdro cyklop
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
Amber

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

- Najbardziej nieznany kraj leży pod twoim kapeluszem -
Powrót do góry
cheeky girl

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 11:37 am    Temat postu: Re: Czy lubicie podróżować? Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam podrozowac...wlasnie ostatnio wzielam atlas i zastanwialam sie gdzie by tu pojechac w tym roku Very Happy

Chcialabym wykorzystac fakt ze mam troche znajomych w roznych czesciach swiata, wiec w przyszlym roku planuje wypad do Kunming w Chinach.
Najbardziej to lubie poznawac ludzi i ich kulture, jak zyja, co jedza, itp. ale ciekawe zabytki, cuda natury, piekne zakatki tez mnie bardzo pociagaja.

W zeszlym roku zaszalalam i wybralam sie pierwsze do Grecji...z biura podrozy ale nastepnym razem chyba wolalabym sama cos sobie zorganizowac Wink )
Potem byla CHorwacja...podroz samochodem, piekne miejsca po drodze, szczegolnie granica Austriacko-Slowenska w gorach i potem jeden dzien w Wenecji...troszke tloczno i drogo Smile ale i tak bylo warto, szczegolnie polynac gondola.

A tak na miejscu to rozne zakatki UK, okolice Leeds, Yorkshire Dales na jedno dniowe wypady, wschodnie wybrzeze...zawsze jest ciekawie.

I tez marzy mi sie wyprawa do jakichs odleglych krajow (szczegolnie Ameryka Poludniowa) z plecakiem, bez rezerwacji w hotelu i z grupa znajomych.

Moze cos zorganizujemy??? Wink
Powrót do góry
ela1981

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lubie podrozowac bylam ~ Wlochy - kilka razy (rozne miasta, miejsca), Francja (lazurowe wybrzeze i Paryz), Hiszpania i oczywiscie jednodniowe wycieczki po Angli - kraje, ze sie tak wyraze oklepane, pospolite, choc swietnie sie bawilam, teraz marzy mi sie jakas Afryka dzika czy cos podobnego, niestety musimy jeszcze poczekac az maly bedzie wiekszy........................i chcialabym kiedys do Moskwy poleciec i do USA
Powrót do góry
cyklop

PostWysłany: Pią Sty 11, 2008 2:30 pm    Temat postu: Re: Czy lubicie podróżować? Odpowiedz z cytatem

I tez marzy mi sie wyprawa do jakichs odleglych krajow (szczegolnie Ameryka Poludniowa) z plecakiem, bez rezerwacji w hotelu i z grupa znajomych.

Moze cos zorganizujemy??? Wink[/quote] dobry pomysl z ta organizacja wypadu,ale raczej polecalbym wynajac mala chalupke w peru i stamtad wyruszac na jednodniowe eskapady ,podroze z plecakiem ,nie sa jeszcze bezpieczne niestety w ameryce poludniowej,pomysl jednak warty uwagi ,jak by co to w to wchodze ,pozdro
Powrót do góry
dmosia

PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 12:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też bardzo lubię podróżować, ale nie sama. Podziwiam ludzi (zwłaszcza kobiety), którzy wybierają się sami w najodleglejsze nawet zakątki świata. Ja, od stanu prenatalnego, jestem zdeterminowana do życia w parze (już w brzuchu mamy miałam towarzystwo).
A w podróżach fajne towarzystwo, to przynajmniej dla mnie, bardzo ważna sprawa. Zawsze wolałam indywidualne wyjazdy z zaufanymi ludźmi, niż zdawanie się na przypadkowe osoby. I chociaż na zorganizowanych wycieczkach też można poznać interesujących ludzi, to niestety prawdopodobieństwo, że trafi się na kogoś marudnego i małostkowego jest dość spore.

Moim marzeniem, jest chociaż raz być na każdym kontynencie. Niestety do tej pory poza Europą byłam tylko w Egipcie, co na pewno nie wyczerpuje mojej chęci bliższego poznania Afryki. Chciałabym pojechać do Kenii albo Tanzanii na "bezkrwawe łowy".
Najbardziej jednak (pewnie nie będę oryginalna) interesuje mnie Wschód, przede wszystkim Indie (trawestując - zobaczyć Tadż Mahal i umrzeć!) oraz Kambodża, Birma i Tajlandia ze swoimi przepięknymi buddyjskimi zabytkami. Będąc już w Azji nie pogardziłabym także odwiedzeniem Chin (dziwny, pełen sprzeczności kraj) oraz Japonii, gdzie na pewno ciekawym przeżyciem byłoby bliskie zetknięcie się z kulturą i zwyczajami tak silnie ukształtowanymi przez szintoizm.
Marzę również o podróży do Kanady i Stanów Zjednoczonych oraz Meksyku, Urugwaju i Brazylii.
Dalekie podróże są z pewnością bardzo interesujące i pociągające (głównie ze względu na różnice kulturowe, mentalnościowe, religijne i krajobrazowe), ale niestety mają swoje wady: są drogie i najczęściej trudno się w takie podróże (te bardziej egzotyczne) wybrać z dziećmi poniżej 12-15 lat.

A z moich skromnych na razie doświadczeń podróżniczych poleciłabym Egipt, bo bez wątpienia warto zobaczyć piramidy, Dolinę Królów, Luksor (Karnak), Półwysep Synaj, Aleksandrię, Świątynię Hatszepsut, czy zbiory Muzeum Egipskiego.
Niezwykle ciekawym, bardzo bogatym i różnorodnym jeśli chodzi o zabytki krajem, jest Rosja. Sama Moskwa nie zrobiła na mnie oszałamiającego wrażenia, choć z pewnością warta jest zwiedzenia. Niedaleko Moskwy leży Zagorsk, ważne centrum prawosławia, porównywany do naszej Częstochowy. Znajduje się tam zabytkowy zespół architektoniczny Ławry Troicko-Siergijewskiej, a w soborze Troickim piękny ikonostas namalowany przez A. Rublowa.
Bardzo ciekawym miastem jest Sankt Petersburg i jego "prigoroda" [carskie rezydencje Peterhof, Puszkin (Carskie Sioło)]. Warto wybrać się się do miasta nad Newą w okresie białych nocy - niezapomniane wrażenie. Bogactwo zabytków i wspaniałej sztuki jest tak wielkie, że aż trudno w tym miejscu wymieniać.

Poza tym każda podróż wzbogaca człowieka, a ciekawych miejsc jest mnóstwo. Z europejskich miast mam szczególny sentyment do Pragi (opłacało się Czechom być zachowawczymi w czasie wojny). Uwielbiam klimat tego miasta, podobnie zresztą jak Krakowa.

Kocham też Polskę z Kazimierzem nad Wisłą, Sandomierzem, Bieszczadami i Tatrami, Słowińskim Parkiem Narodowym i Pojezierzem Pomorskim.
Powrót do góry
fatamorgana

PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W czasie ubiegłorocznych Wyjazdów Forumowych okazało się, ze jest tu w pobliżu kilka bardzo ciekawych osób, rasowych podróżników.
Młodzi, pełni zapału obieżyświaci zwiedzili sporo dzieki własnemu planowaniu i znajomości geografii.
Nie przeczytacie o nich w gazetach, nie znajdziecie ich galerii jakoś łatwo, ale...są tu i mają przepiekne wspomnienia, zdjęcia i być może w końcu podzielą się z tym z nami.
Smile
Powrót do góry
ewuski

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdyby Was poproszono o podanie jednego kraju/ regionu itp. miejsca, ktore juz zwiedziliscie, co to by bylo?

Dlaczego?
Powrót do góry
slanting_eye

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowani paryz , ale dluzszy pobyt
a dlaczego?KLIMAT
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Twoja ocena: 0 [+] [-]
ewuski

PostWysłany: Czw Sty 17, 2008 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli co? Nie pada? Very Happy
Powrót do góry
fatamorgana

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewuski napisał:
A gdyby Was poproszono o podanie jednego kraju/ regionu itp. miejsca, ktore juz zwiedziliscie, co to by bylo?

Dlaczego?

Znaczy tego naj naj ?

Ewa, ale trudne pytania zadajesz.
Jak ktoś był w paru pięknych miejscach, to zawsze ma kłopot by to ocenić, bo każde miejsce jest inne i ma swój odmienny klimat (czy pada czy nie...). Laughing

Wink
No i zalezy co kto bardziej lubi, bo na przykład na jednych wrażenie wywrze Paryż, ale jak ktoś zobaczył inne wielkie miasta, to ta ocena już będzie relatywna, natomiast myślę, że takie miejsca, które są na tyle inne niż wszystko, biją na głowę inne, typowe bądź podobnego rodzaju atrakcje.

Dla mnie np. takim wyjątkowym miejscem na ziemi, które bardzo chciałbym zobaczyć, są słynne i nadal niezbadane płaskowyże Tepui w Wenezueli w masywie Roraima, gdzie znajduje się tez słynny wodospad Salto Angel (970m!!!).
Niedawno widziałem na Explorers Festivalu w Lodzi film słowackich badaczy i speleologów stamtąd.
Bez wątpienia to jedno z najbardziej fascynującyuch miejsc na ziemi.
Nigdzie indziej nie ma takich gigantycznych gór stołowych z tak unikalną fauną i florą, która jest zupełnie odcięta od świata niżej i rozwijała się zupełnie inaczej- stąd taka niezwykłość i wrażenie jak nie z naszego świata.
Najbardziej niezwykłe jest i to, że znajdują się tam prawdopodobnie największe na ziemi otwory jaskiń (na zdjęciu nie widać było, że na dole ogromnego otworu sa dwa helikoptery! Dopiero po silnym powiększeniu były one widoczne...).
Mało kto wie, że na podstawie tej bajecznej i jakby nie z tych wieków krainy, powstała powieść "Zaginiony świat", na podstawie której Spielberg zrobił "Jurassic Park".

Natomiast z tego gdzie już byłem, to niewątpliwie największe wrażenie zrobił na mnie Grand Canyon du Verdon w Prowansji. Nie ma w Europie drugiego tak kolorowego i spektakularnego miejsca o takiej scenerii.
Lepszy jest chyba tylko Grand Kanion w Colorado.
W żadnym mieście świata się tego nie zobaczy.
Natura buduje jednak najpiękniejsze rzeczy....
Smile Wink
Powrót do góry
Rince von Wind

PostWysłany: Pią Sty 18, 2008 3:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fatamorgana napisał:

Dla mnie np. takim wyjątkowym miejscem na ziemi, które bardzo chciałbym zobaczyć, są słynne i nadal niezbadane płaskowyże Tepui w Wenezueli w masywie Roraima, gdzie znajduje się tez słynny wodospad Salto Angel (970m!!!).
Niedawno widziałem na Explorers Festivalu w Lodzi film słowackich badaczy i speleologów stamtąd.
Bez wątpienia to jedno z najbardziej fascynującyuch miejsc na ziemi.
Nigdzie indziej nie ma takich gigantycznych gór stołowych z tak unikalną fauną i florą, która jest zupełnie odcięta od świata niżej i rozwijała się zupełnie inaczej- stąd taka niezwykłość i wrażenie jak nie z naszego świata.
Najbardziej niezwykłe jest i to, że znajdują się tam prawdopodobnie największe na ziemi otwory jaskiń (na zdjęciu nie widać było, że na dole ogromnego otworu sa dwa helikoptery! Dopiero po silnym powiększeniu były one widoczne...).
Mało kto wie, że na podstawie tej bajecznej i jakby nie z tych wieków krainy, powstała powieść "Zaginiony świat", na podstawie której Spielberg zrobił "Jurassic Park".

Troche pokreciles fakty literackie i ksiazki Very Happy
Plaskowyz o ktorym mowisz wystepuje i byl inspiracja ksiazki "The Lost World" Artura Conana Doyle ktory piszac swoja powiesc mial takie pojecie o genetyce jak my o praktycznej naprawie napedow nadprzestrzennych Very Happy
"Jurasic park" powstal na podstawie powiesci pod tym samym tytulem autorstwa Michaela Crichtona ktory pozniej pod wplywem naciskow fanow oraz samego Spielberga (no i kasy Very Happy) napisal sequel do Parku pod tytulem "The Lost World" na podstawie ktorego nakrecono pozniej "The Lost World: Jurrasic park"

ksiazki Crichtona i Doyla wykorzystuja jedynie podobny motyw - dinozaury, odosobnione miejsce, i grupa naukowcow badaczy wykorzystany przez paru innych autorow - miedzy innymi J.Verne w "podrozy do wnetrza ziemi"
Powrót do góry
fatamorgana

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 12:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Cytat:
Plaskowyz o ktorym mowisz wystepuje i byl inspiracja ksiazki "The Lost World".
"Jurasic park" powstal na podstawie powiesci pod tym samym tytulem...

Idea

Może jestem już zbyt śpiący, ale pokręcenia nie widzę.
Jeśli nie, to i tak nie ja pokręciłem, ponieważ właśnie tak było podane w opisie filmu o którym wspomniałem.

Na pewno wiadomo że chodziło tam o dinozaury i "Zaginiony świat", a czy taki czy inny tytuł nosiła książka pierwsza lub druga, film itp, to już jakby mniej interesująca sprawa. Ot, szczegół. jak dla mnie raczej obojętny, skoro znacznie ciekawsze jest to, co tam się znajduje.

Poza tym, nie widzę jakoś żadnego związku pomiędzy brakiem wiedzy A.C. Doyle'a o genetyce a moimi marzeniami i tym, o czym mowa w wątku.. Shocked
Powrót do góry
Rince von Wind

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fatamorgana napisał:
Cytat:

Cytat:
Plaskowyz o ktorym mowisz wystepuje i byl inspiracja ksiazki "The Lost World".
"Jurasic park" powstal na podstawie powiesci pod tym samym tytulem...

Idea

Może jestem już zbyt śpiący, ale pokręcenia nie widzę.
Jeśli nie, to i tak nie ja pokręciłem, ponieważ właśnie tak było podane w opisie filmu o którym wspomniałem.

Na pewno wiadomo że chodziło tam o dinozaury i "Zaginiony świat", a czy taki czy inny tytuł nosiła książka pierwsza lub druga, film itp, to już jakby mniej interesująca sprawa. Ot, szczegół. jak dla mnie raczej obojętny, skoro znacznie ciekawsze jest to, co tam się znajduje.

Poza tym, nie widzę jakoś żadnego związku pomiędzy brakiem wiedzy A.C. Doyle'a o genetyce a moimi marzeniami i tym, o czym mowa w wątku.. Shocked

Baza IMDB, "lista plac filmu", wszelkie materialy dotyczace Jurassic park podaja ze film jest ekranizacja powiesci Michaela Crichtona pod tym samym tytulem. Crichton napisal "The Lost World" (kontynuacje parku jurajskiego) w 2 lata po premierze filmu.

A plaskowyz wenezuelski ktory podales jest miejscem akcji powiesci Conana Doyla ktora mimo ze doczekala sie kilku ekranizacji to zadna z nich nie byla parkiem jurajskim a i z genetyka parku jurajskiego nie miala nic wspolnego. Conan Doyle umiejscowil akcje swej powiesci wlasnie na podanym przez ciebie obszarze, glownie dzieki inspiracji ze strony wczesnych raportow z wypraw brytyjskich do tego obszaru.

Genetyke za czasow Doyla wspomnialem dlatego by uwypuklic niezgodnosc miejsca akcji, bohaterow, zarysu akcji miedzy powiescia Doyla (jedyna istniejaca przed parkiem jurajskim ksiazka o tytule Zaginiony swiat) a filmem ktorym to przypisujesz powiazanie.

Koniec oftopu Very Happy

Co do wypadow i podrozowania - czasami warto zajzec w witryny biur podrozy, gdyz mozna trafic na perelki w stylu "zobacz Terakotowa Armie" za cale 60GBP - w cenie wliczone wstep, przeloty. kilkadziesiat godzin w samolocie, troche zwiedzania i spowrotem, a wrazen na cale zycie Very Happy

Mozna znalesc tu sporo biur zajmujacych sie specyficznymi wyjazdami - jak np. wyjazd sladem drugo wojennych walk we francji holandi i belgii, czy tez np. zorganizowane przejscia "via Ferrata" sladami 18-19 wiecznych gornikow lupka wulkanicznego w okolicach Honister.

Takie wypady czesto jedno, kilkudniowe nastawione na intensywnosc dostarczaja sporych wrazen, a i pozwalaja polaczyc je z innymi zainteresowaniami jak np. Historia
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Hobby Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: