Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Ogrzewanie elektryczne w bloku
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Mieszkanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiki

PostWysłany: Pon Sty 24, 2011 9:29 pm    Temat postu: Ogrzewanie elektryczne w bloku Odpowiedz z cytatem

Witam chciałam wynająć mieszkanie bo jest naprawdę fajne, ale nie ma wogóle gazu, tylko elektryczność, i tu mam kłopot bo nie miałam wcześniej takiego i nie wiem jak z rachunkami, fakt, że mieszkanie w bloku więc sąsiedzi dogrzejąSmile ale niestety na parterze a kaloryfery wmonotowane pod podłogą. Czy może mi ktoś doradzić w tej kwestii, jak również może macie jakieś sugestie dla osoby, która 1 raz wynajmuję mieszkanie? na co zwracać szczególnie uwagę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
tive666

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 12:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, ja mieszkam w domu gdzie nie ma gazu, na rachunki wydaje to samo, moze troche mniej niz w normalnym flacie.
Zwroc uwage czy twoj blok to nowe budownictwo i czy grzejniki sa nowe, jesli tak to ok nie bede duzo ciegnely, jak sa stare to daj sobie spokoj, bo na zime zostaniesz bez ogrzewania...
pozdrawiam
Powrót do góry
xxmitaxx

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 6:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiec ogrzewanie w bloku w ktorym mieszkalem ja, dzialalo w ten sposob, ze byly tkzw dwie taryfy pradu ( dwa oddzielne liczniki ) nocna i dzienna. Nocna taryfa kosztowala mnie chyba 4.5 pensa za 1 kwh a dzienna 17 p za 1 kwh. I rzeczy typu ogrzewanie i boiler ( taki duzy w ktorym bylo chyba 100L wody ) nastawialo sie takim malutkim termostatem z "flapkami", ktore nastawialo sie na zasadzie prawo lewo stosownie do godzin. I dzialalo to tak ze duze kaloryfery w pokoju dziennym i w przedpokoju dzialaly na zasadzie indukcyjnej. Czyli w nocy przy taniej taryfie ustawialem ww termostat na grzanie przez dwie godziny co dwie godziny i one ( chyba w srodku ceramika lub cegly!!!) oddawaly cieplo przez caly dzien - bo byly nagrzane z nocy. A boiler miescil w srodku wode na pare prysznicy - jak woda w boilerze sie skonczyla a chiales sie wykapac wtedy wlacza sie specjalny guzik na dogrzewanie i nie ma problemu woda dogrzewa sie przeplywowo.
Tam akurat mialem Scottish Power i powiem ci szczerze ze rachunki bylo po 70 - 80 miesiecznie czyli tyle samo co placil bym za prad +gaz. Wiec tak naprawde nie ma roznicy. Jeszcze jedno. W sypialniach byly jak ja je sobie nazwalem takie male dogrzewnice, cos w stylu polskich farrelek tylko nie dmuchaly, ale wlaczalem taka na 15 minut na fula i naprawde bylo goraco.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: +1 [+] [-]
kunegunda

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fajnie fajnie ale wszystko uzaleznione jest od ocy twoich elektrycznych kaloryferkow im silniejsze tym wiecej zaplacisz (ale szybciej dogrzeja mieszkanko) jesli masz powershower to spoko jesli boiler do podgrzewania wody rachunki wyzsze
Powrót do góry
Kasia7583

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej! Mieszkałam tez w piękny apartamentowcu ale moje rachunki za prąd w okresie zimowym były ponad Ł500!
Powrót do góry
Baggins

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chwalisz sie czy zalisz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Twoja ocena: -2 [+] [-]
Kasia7583

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chwale się bo nie ma czym,nie żale się bo nie mam po co,po prostu ktoś zapytał o zdanie ,więc przedstawiam swój punkt widzenia.
Powrót do góry
szortys

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 2:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe pewnie i mi sie zbierze jeszcze za to ;]
a jesli chodzi o prad najlepiej chyba popytac sasiadow zwroc uwage jeszcze na okna i drzwi czy sa dobrze uszczelnione i jak kolega wspomnial moc grzejnikow jest bardzo wazna a jesli chodzi o wynajem to wystarczy dobrze przeczytac umowe!! wtedy nic cie nie zaskoczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: +2 [+] [-]
khushdil

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mieszkam w takim flacie gdzie mam tylko elektrycznosc i podlogi podgrzewane.
JUZ mieszkam 2 lata i rachunki nie sa duze ale to zalezy jak uzywasz i ile osob.
Ja mieszkam sama i moje mieszkanie ma jakies 50 m jak nie wiecej.Mieszkanie w zimie jest zimne bo zimy ostnio ostre i te mieszkania z cegly sa okropne.Ja oszczedzam ale tez nie marzne i zyje.
Moje rachunki sa w okresie normalnym 60 funtow co 3 miesiace i w zimowym w zeszlym zaplacilam 110,ale byli moi rodzice wiec grzalam wiecej.Dodam ze podlogi wlaczam bardzo zadko bo grzeja sie jakies 4 godziny i dopiero czujesz cieplo jak stoisz,a zeby bylo cieplo w domu to minimum 8 godzin bo to stare ogrzewanie.
Ja uzywam kominka jak jestem w salonie a tak to zawsze uzywam elektryczny grzejnik ktory chodzi dosc czesto i dodam ze w lazience wlaczam farelke .Do tego gotowanie,ciepla woda w boilerze etc....
Wiec chyba nie jest tak duzo dodam ze nie ma gazu wiec 60 co 3 miesaice jest ok....Pozdrawiam.
Powrót do góry
xxmitaxx

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia7583 napisał:
Hej! Mieszkałam tez w piękny apartamentowcu ale moje rachunki za prąd w okresie zimowym były ponad Ł500!

Moi sasiedzi tez placili po tyle, tylko nie wiedzieli o termostacie "flapkowym", ktory byl w skrzynce z bezpiecznikami i tez chyba im boiler smigal 24/7 na maksie i zaplacili raz 400, ale to wynika z niewiedzy i nieumietnego ustawienia sprzetu.
Powrót do góry
xxmitaxx

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oooo przypomnialo mi sie ten guzik na boilerze sie nazywa "BOOST"
nie dawalo mi to spokoju.
Pozdro
Powrót do góry
Helka

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 6:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

khushdil napisał:
JUZ mieszkam 2 lata i rachunki nie sa duze ale to zalezy jak uzywasz i ile osob.
Ja mieszkam sama i moje mieszkanie ma jakies 50 m jak nie wiecej.Mieszkanie w zimie jest zimne bo zimy ostnio ostre i te mieszkania z cegly sa okropne.Ja oszczedzam ale tez nie marzne i zyje.
Moje rachunki sa w okresie normalnym 60 funtow co 3 miesiace i w zimowym w zeszlym zaplacilam 110,ale byli moi rodzice wiec grzalam wiecej.Dodam ze podlogi wlaczam bardzo zadko bo grzeja sie jakies 4 godziny i dopiero czujesz cieplo jak stoisz,a zeby bylo cieplo w domu to minimum 8 godzin bo to stare ogrzewanie.
Ja uzywam kominka jak jestem w salonie a tak to zawsze uzywam elektryczny grzejnik ktory chodzi dosc czesto i dodam ze w lazience wlaczam farelke .Do tego gotowanie,ciepla woda w boilerze etc....
Wiec chyba nie jest tak duzo dodam ze nie ma gazu wiec 60 co 3 miesaice jest ok....Pozdrawiam.

To 60f wydaje mi sie nawet bardzo malo.Nawet te 110f przy "normalnym uzyciu nie oszczednym" Very Happy to przeciez tez mala suma jak na okres zimowy.
Powrót do góry
bartek4

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od ponad roku mieszkam w mieszkaniu gdzie wszystko jest na prad i jesli chodzi o rachunki to bylem mile zaskoczony. Przez pierwszy rok placilem 39 funtow miesiecznie, a od 3-4 miesiecy zmienilem na 45. I to w zupelnosci wystarcza.

Takze nie bardzo rozumiem w jaki sposob ludzie placa po ponad 100 :/

Co do mieszkan na parterze to chyba juz gorzej wybrac nie mozna. Poszukaj czegos chociaz na pierwszym pietrze. Nie znam nikogo kto byl zadowolony z takiego mieszkania. Zawsze sa najtansze z calego bloku czy to przy zakupie czy wynajmie.
Powrót do góry
wiki

PostWysłany: Wto Sty 25, 2011 9:29 pm    Temat postu: Dziękuje za odpowiedzi:) Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za odpowiedzi chyba jednak się zdecydujemy na to mieszkanko mimo, że to parter w końcu nie będę tam mieszać zawsze a pozatym mam dobry dojazd do pracy z tamtąd. A macie jakieś sugestie o co jeszcze pytac przed podpisaniem umowy? Jak to się odbywa?
Powrót do góry
olcik6

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 1:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bartek- a czy podawales juz stany licznikow swojemu uslugodawcy? Smile Tak z ciekawosci pytam bo wydaje mi sie ze placisz direct debit im miesiecznie a to wcale nie znaczy ze placisz wystarczajaco, z doswiadczenia mowie i pytam... jaka firma?
Powrót do góry
khushdil

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Helka"]
khushdil napisał:

To 60f wydaje mi sie nawet bardzo malo.Nawet te 110f przy "normalnym uzyciu nie oszczednym" Very Happy to przeciez tez mala suma jak na okres zimowy.[/quot

To chyba dobrze ze tanio:-)No jak mowie latwiej jest oszczedzic jak sie mieszka samemu niz jak z innymi...Ale jak mowie nie marzne ,mimo iz moje mieszkanie jest na pierwszym pietrze to grzeja z dolu i z gory.Minus to to ze jest to mieszkanie narozne wiec z kazdej strony daje ......
Co do bolilera to mam taki wielki tank na jakies 200 litrow.I mam wlacznik w kuchni i wlaczam grzanie tylko co 3 dzien....Dlatego tez duzo zaoszczedzam,,,,nie mam wlaczone 24/7....
No to chyba wszystko hhahah...Aha 17 dostaje rachunek za ta zime zobaczymy ile bedzie....ciekawe czy przekroczy 110 za zeszly rok....
Powrót do góry
khushdil

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bartek4 napisał:
Od ponad roku mieszkam w mieszkaniu gdzie wszystko jest na prad i jesli chodzi o rachunki to bylem mile zaskoczony. Przez pierwszy rok placilem 39 funtow miesiecznie, a od 3-4 miesiecy zmienilem na 45. I to w zupelnosci wystarcza.

Co do mieszkan na parterze to chyba juz gorzej wybrac nie mozna. Poszukaj czegos chociaz na pierwszym pietrze. Nie znam nikogo kto byl zadowolony z takiego mieszkania. Zawsze sa najtansze z calego bloku czy to przy zakupie czy wynajmie.

Ty chyba nie umiesz czytac ze zrozumieniem???
Pisalam ze place ok 60 funtow co 3 miesiace,w zeszla zime od Listopada do lutego zaplacilam 110.Czyli wychodzi mi rocznie ok 290 funtow a ty placisz 540 rocznie.Wiec jak mowisz ze uwazasz ze i tak place duzo???
Uwazam ze place malo,bynajmniej mniej niz ty....
Pozdrawiam
Powrót do góry
jackyl
Mistrz Ciętej Riposty

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

khushdil napisał:
bartek4 napisał:

Ty chyba nie umiesz czytac ze zrozumieniem???
Pisalam ze place ok 60 funtow co 3 miesiace,w zeszla zime od Listopada do lutego zaplacilam 110.Czyli wychodzi mi rocznie ok 290 funtow a ty placisz 540 rocznie.Wiec jak mowisz ze uwazasz ze i tak place duzo???
Uwazam ze place malo,bynajmniej mniej niz ty....
Pozdrawiam

a propos zrozumienia.. znasz znaczenie slowa 'bynajmniej'..? Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: +1 [+] [-]
khushdil

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ty wiesz ???Polonisto z piekła rodem......
JAK ZAWSZE MASZ COS CIEKAWEGO DO POWIEDZENIA..A RACZEJ MALO CIEKAWEGO....BO SIE TYLKO POWTARZASZ...
Powrót do góry
szortys

PostWysłany: Sro Sty 26, 2011 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto sie czubi ten sie lubi? Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Mieszkanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: