Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Wlamanie do mieszkania.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Prawo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mazi2280

PostWysłany: Sob Maj 05, 2018 11:05 am    Temat postu: Wlamanie do mieszkania. Odpowiedz z cytatem

Witam. Potrzebuje porady. Wlamano mi sie do mieszkania. Zniszczona futryna i drzwi. Posiadam ubezpieczenie "constance". Pomimo tego agencja nalega na zaplacenie za szkody, poniewaz nie udalo sie znalezc sprawcow. Landlord nie mogl wykorzystac mojego ubezbieczenia. Zaplacili z wlasnej kieszeni, zeby nie wzroslo ubezpieczenie. Kazdy rozklada rece i nalega na zaplate, ale to nie z mojej winy sie wlamano, a obarcza sie mnie zniszczeniami. Czy to legalne?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
Krzysztof

PostWysłany: Sob Maj 05, 2018 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Na poczatek proponuje dokladne przestudiowanie umowy jaka podpisales z landlordem.Jesli nie ma w niej mowy o tym ze to Ty ponosisz odpowiedzialnosc i koszty za zniszczenia powstale nie z Twojej winy(zalanie,pozar,wybuch gazu,wlamanie,etc)to w zadnym wypadku za nic nie plac.Wydaje mi sie ze landlord chce cie naciagnac na kase.W razie jakichkolwiek problemow udaj sie wraz z umowa do Citizen Advice Bureau tam udziela ci darmowej porady.
Lub sie po prostu przeprowadz.

Pozdro.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Twoja ocena: 0 [+] [-]
hrv

PostWysłany: Nie Maj 13, 2018 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Landlord powinien posiadać ubezpieczenie a nie rekompensować sobie jego brak waszym kosztem. Absolutnie nie płacić!
Powrót do góry
mazi2280

PostWysłany: Sro Maj 23, 2018 1:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie i tu zaczely sie schody. Ubezpieczenie contance za zniszczenia. Powinnosc posiadania przy wynajmie. Wlamanie lub wtargniecie do mieszkania bez swiadomosci osoby zamieszkujacej obiekt nie powinno miec wplwu na tok postepowania agencji. Druga sprawa to, ze sasiedzi wskazaly osoby bedace na miejscu wlamania, niestety, podczas wlamania byly zstraszane. Nikt nie chcial zeznawac.
Powrót do góry
mazi2280

PostWysłany: Wto Cze 12, 2018 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sie sprawa ma wedlug prawa w kwestii wlamania? Osoby, ktore sie wlamaly zostaly rozpoznane przez sasiadow na zdjeciach. Zdjecia zostaly przekazane policji, jednakze policja nie zrobila nic w celu przesluchania swiadkow albo sprawdzenia alibi osob ktore byly w to zamieszane. Czy istnieje przedawnienie?
Powrót do góry
bolek

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 2:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli jest tak jak piszesz, to złóż zażalenie na działania Policji...
Powrót do góry
mazi2280

PostWysłany: Sob Cze 16, 2018 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie takowe zazalenie zlozyc? Jakas podpowiedz? Tak, wszystko jest prawda co napisalem. 2 proby wtargniecia do mieszkania, 3 udana. Mnie nie bylo w tym czasie w mieszkaniu. Kiedy wrocilem zastalem notke od policji, sasiedzi mnie poinformowali o wlamaniu, rozpoznali jedna z osob, kiedy pokazalem zdjecia osob ktore mogly byc zamieszane, rozpoznali je. Policja jakby nie reagowala, lub sasiedzi bali sie zeznawac, poniewaz z ich relacji grozby padaly takze pod ich adresem.
Powrót do góry
bolek

PostWysłany: Nie Cze 17, 2018 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wpisz sobie w google fraze: "police complain" i poczytaj
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Prawo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: