Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

PIERWSZY SAMOCHOD
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aseiko

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 4:50 am    Temat postu: PIERWSZY SAMOCHOD Odpowiedz z cytatem

WITAM wszystkich zmotoryzowanych
mam pytanie odnosnie zakupu pierwszego auta;
czy lepiej kupic od prywatnego sprzedawcy czy moze od trade -komis
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
PG_Investigations

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj

Temat rzeka.
Wszystko zalezy od egzemplarza moim zdaniem. Komisy dają czasem gwarancje na silnik i skrzynie biegów na miesiąc na przykład. Czasem w cenie masz wliczona trochę dłuższa gwarancję. Wydawało by się więc że auto z komisu jest pewniejsze.
Jednak niekoniecznie, bo zwykle przez ten czas gwarancji auto się nie rozlatuje. Ale jedno jest pewne, auto w komisie jest tak przygotowane aby kupujacy nie miał roszczeń przez taki okres. Później to już nie wiadomo. Auta w komisach są często autami które były kupione np. na aukcji, ponaprawiane przez różnej maści mechaników, zwykle najtańszymi częściami (bo kto włoży Ci najlepsze sprzegło np do auta które sprzedaje za chwilę). Z zewnątrz nie zobaczysz takich rzeczy, a dopiero jak zacznie się psuć po paru miesiącach to mechanik który rozbierze powie Ci cała prawdę o danym elemencie.
Jest też aspekt ceny...
Zwykle auta w komisach sa droższe od teoretycznie takiego samego auta od osoby prywatnej. Komis musi opłacić ubezpieczenie, podatek, sztab ludzi którzy siedza i te auta pokazują. Do tego dochodza naprawy i inne formalności, jak np transport auta do komisu.
Nie łudź się że ludzie tam pracujący robią to za darmo. Kazdy musi na tym zarobić. Bo inaczej komis nie istniał by zbyt długo.

Co do kupowania auta od osoby prywatnej... to tu gwarancji zwykle już nie ma. Ale za taką samą kwotę zwykle dostaniesz auto w lepszej kondycji. Ja jednak na takie oglądanie auta wybrał bym się z mechanikiem jesli się nie znasz, ewentualnie z urzadzeniem diagnostycznym, miernikiem lakieru, itd. Jeśli to Twoj pierwszy samochód to zalecam nawet wzięcie ze sobą kogoś kto się zna na autach, najlepiej na konkretnym modelu, żeby było wiadomo co i jak ogladac, bo można kupić naprawdę odpicowane auto które rozleci się po paru tysiącach mil.
Odradzam wszelkie auta zbytnio przytuningowane, bo z reguły nie były oszczędzane. Warto przyjrzeć się autom które są w jakiejś rodzinie od samego początku. Zdarza się że ludzie po prostu mieli auto jako drugi albo trzeci samochód w rodzinie, a teraz nastał czas na wymianę.
Czasem za takie auto, które ma niski (udokumentowany) przebieg warto zapłacić więcej.
Zalecam obejrzenie conajmniej kilku aut a nie kupono pierwszego lepszego. Skala porównawcza jest ważna w tym przypadku.

A co do szukania auta to polecam obszar nie większy niż w promieniu 30-40 mil od miejsca zamieszkania z jednej prostej przyczyny. Jazda do dalej połozonych aut jest i czasochłonna i kosztowna. Już po kilku autach może się okazac że wydaliśmy 100-200 funtów, które zamiast pójśc na auto to wydane zostały na paliwo.
No chyba że jest to jakiś konkretny, upatrzony model, trudno dostepny.

Ostatnio zmieniony przez PG_Investigations dnia Nie Lip 08, 2018 12:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: +3 [+] [-]
kkonki

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paweł już chyba większość powiedział, ale jeszcze dodam coś od siebie.
Moim zdaniem dużo zależy też od tego, ile chcesz przeznaczyć na to pierwsze auto - czy jest to powiedzmy 1000 funtów, czy 3000-4000 lub więcej.
Jeżeli kupujesz nowsze, droższe auto, to może warto rozważyć opcję komisu, może nawet jakiegoś 'renomowanego', jak np thecarpeople, gdzie będziesz miał gwarancję.
Natomiast jeśli chcesz kupić coś za ok. £1000, to moim zdaniem różnice w cenach są zbyt wielkie, żeby zaglądać do komisów. To samo auto potrafi być nawet 2x tańsze na gumtree. Najlepiej jednak szukać takich aut, do których sprzedawca dodaje full service history - wtedy masz jako taką pewność, że się nie natniesz na jakiś złom. Ja dotychczas zawsze kupowałem auta z ogłoszeń na gumtree i nie narzekam. Ale to były tanie samochody więc głównie ze względu na kasę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: +1 [+] [-]
aseiko

PostWysłany: Nie Sie 31, 2014 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje Pawlowi jak i kkonki za poswiecony czas na odpowiedz
chce wydac na pierwszy samochow 2000-2500 myslalem o corsie nie starszej niz 7lat w tej nowszej budzie,no wiem ze trzeba uwazac aby mi nagle bank nie zabral auta bo ktos nie placil rat lub bylo kradzione,wiem ze jest strona gdzie na podstawie rejestracji dowiem sie czy jest kradzione i czy jest zadluzone i kiedy byl przeglad
Powrót do góry
azkeel

PostWysłany: Wto Wrz 02, 2014 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecilbym popatrzyc na autotrader, to jest najwieksza baza danych samochodow do sprzedazy. Oglaszaja sie tam zarowno komisy jak i osoby prywatne. Ja przez autotrader znalazlem juz 3 samochody i nigdy nie mialem problemow.

Jezeli kupujesz od osoby prywatnej warto zrobic HPI check przez ktoras ze stron internetowych. Maly koszt ale daje cala historie samochodu (finansowa, ubezpieczeniowa itd.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Yahoo Messenger Twoja ocena: 0 [+] [-]
Krzych

PostWysłany: Wto Gru 16, 2014 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też kupowałęm przez ebay i generalnie jestem zadowolony - wiadomo cena tam jest zazwyczaj naj lepsza. Ale musowo to o czym pisał azkeel - HPI check!!!
Powrót do góry
Taberltris

PostWysłany: Pon Lut 02, 2015 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam Ci Skode Fabie, jak ma malo palic to z benzyn 1.2 (wystarczajacy do miasta fajny moment obr) jesli jednak chcesz tez cos wtrase wybierz Fabie w dieslu i teraz jezeli chcesz auto bez awaryjne palące znikome ilosci paliwa, ale kosztem osiagow to wybierz 1.9 sdi, jezeli jednak zalezy Ci na dynamice i troche wiekszym zuzyciu paliwa oraz mozliwosci zepsucia jakies czesci typowo dieslowskiej np trubo wybierz 1.9 tdi Smile jednakze Fabia jest najlepsza opcja , panda jest za mala, polo to mechanicznie to samo co fabia, we wnetrzu wg mnie brzydsze a jest drozsze od fabii, megane i c3 to jzu beda wieksze koszta utrzymania, ewentualnie moze jeszcze sprubowac Punto II lub III jednakze w benzynie. Smile Yariska tez jest dobra opcja ale w podobnej cenie bedziesz mial duzo mlodsza i swiezsza fabie, aczkolwiek Yaris w benzynie tez jest dobra opcja.
oktan

PostWysłany: Pon Lut 08, 2016 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajne są polówki albo golfy na gaz.
Tanie w utrzymaniu i wszędzie dostępne części.
Na gazie można zrobić ok 350 km, za ok 75 zł, a cały osprzęt do instalacji dostaniecie na tego typu stronkach- http://zwmczaja.pl/
Powrót do góry
patykarl

PostWysłany: Pon Lut 08, 2016 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

golf to jest solidna sprawa, każdemu kierowcy który ceni sobie jakość polecam bez wahania.
Powrót do góry
jmat

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 9:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mówimy tutaj o jeździe w UK a nie w Polsce Wink w UK nie trzeba auta na gaz żeby było tanio
Powrót do góry
AnnaObrien85

PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Honda Civic 2007. Świetny samochód którym mi się chyba najlepiej jeździło.
Powrót do góry
Dariusz45

PostWysłany: Pon Maj 23, 2016 1:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja także z czystym sumieniem, jak przedmówca, mogę polecić Hondę Civic. Smile
Powrót do góry
robbson85

PostWysłany: Pon Maj 30, 2016 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z kolei polecam Forda Focusa:)
Powrót do góry
kowalczyktomaszz

PostWysłany: Sro Lip 20, 2016 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukaj forda focusa od prywatnego sprzedawcy
Powrót do góry
kaktoz86

PostWysłany: Wto Lip 26, 2016 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja polecam audi a4 albo ford focus
Powrót do góry
Marina

PostWysłany: Nie Sie 07, 2016 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz odpowiednie środki, a zakładam, że ze względu na tutejsze zarobki nie powinno być z tym problemu, to z pewnością musisz rozważyć samochody luksusowe. Komfort podróżowania np. Volvo V60 jest nieporównywalnie większy od aut z segmentu A czy B. O udogodnieniach w autach tej marki możesz przeczytać np. tutaj: http://www.volvocars.com/pl/o-nas/nasz-swiat/nasza-definicja-luksusu.
Powrót do góry
joroova

PostWysłany: Sob Wrz 24, 2016 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli szukacie świetnego serwisu, zakładu mechanicznego w Warszawie to osobiście mogę wam polecić Auto Plaza, niesamowity serwis który dodatkowo oferuje ford części warszawa tylko i wyłącznie oryginalne z niezłych cenach, sami zobaczcie ich ofertę i się przekonajcie !
Powrót do góry
muus

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 1:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się podobają seaty, fordy i toyoty Smile
Powrót do góry
mrugajka

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy najlepiej od znajomego, chyba że masz już wprawę w jeździe to wtedy nowy z salonu http://plichta-gdansk.seat-auto.pl . Nie polecam kupować od obcych, z komisów itd. , bo nigdy nie wiadomo jaką historię ma samochód
Powrót do góry
anatol4t

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 2:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No chyba lepiej będzie dowiedziec się od znajomego.
______
http://auto-wasniowscy.pl/
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Motoryzacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: