Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

Ciaza - jak dbac o siebie ?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Malgon

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 4:04 pm    Temat postu: Ciaza - jak dbac o siebie ? Odpowiedz z cytatem

Pytanie glownie do pan, ktore ciaze juz maja za soba tudziez sa tak jak ja w trakcie Smile, ale wiem, ze i panowie (partnerzy) takze moga sie podzielic istotnymi spostrzezeniami. Zapraszam do wypowiadania sie.

Jak dbac o zdrowie ??? Nietylko fizyczne?
Jak bardzo przestrzegac scislej "diety ciazowej" ?
Faktycznie unikac orzeszkow (ziemnych), pasztetu, serow plesniowych, czerwonego miesa i wit A!!!!! , a w zamian objadac sie makrela i szpinakiem? Lykac suplementy witaminowe i kwas foliowy.
Ja sie stosuje i jem zdrowo (duzo warzyw i owocow, chude mieska, kawa i herbata ograniczona do max 300ml dziennie), ale zwariowac mozna jak niektore ksiazki / ksiazeczki, ktore zajmuja pol mojej sypialni!, moga namieszac w glowie i jeszcze bardziej stresowac przyszla mame!
Wiecej chyba nie mozna niz mozna Wink
Kiedys tak nie bylo. Kobiety jadly wszystko i dzieci rodzily sie zdrowe. Co sie porobilo? I o co chodzi z ta witamina A czy ktos mi powie?

I co ze zdrowiem psychicznym? Hormony czasem faktycznie robia swoje. Moj maz nazywa mnie czasem "kaktusem", ktorego w dodatku trzeba przytulac, ale ostroznie! bo "kaktus" zle przytulony moze sie jeszcze bardziej wkurzyc Smile
Joga by sie przydala, ale tez pisza,ze jak ktos wczesniej nie praktykowal pewnych sportow to teraz lepiej nie zaczynac ! bo to za duzy szok dla organizmu?!

I smarowac sie tym maslem kakaowym by uniknac rozstepow? Czy to cos daje? I czemu on tak okrutnie smierdziec musi?? Smile

Na szczescie prace mam taka,ze nie koliduje mi nic. Wysypiam sie i sie nie przemeczam fizycznie.

Ooo juz mi lepiej Smile Troche sie wyzylam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
jacek-jestem

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje !!! Laughing
Ja doświadczenia nie mam, więc dam się innym wypowiedzieć. Pamiętam tylko jak moja mama była w ciąży to Bobofruty piła Wink
Życzę powodzenia i wytrwałości Arrow

Ostatnio zmieniony przez jacek-jestem dnia Sro Lis 21, 2007 8:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
julka

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rowniez przylaczam sie do gratulacji:) Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger Twoja ocena: 0 [+] [-]
HardcoR

PostWysłany: Sro Lis 21, 2007 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka słów od mojej żoneczki:

Jako świeżo upieczona mama radze Ci przede wszystkim dużo odpoczywać , bo potem już nie będzie na to czasu, wykorzystuj męża ile sie da jak tylko na to pozwala (mój pozwalał Laughing ), jeżeli chodzi o kwas foliowy to na pewno do minimum 12 tygodnia należy brać, a witaminy nie są konieczne - ja nie brałam przez całą ciąże a dziecko urodziło sie zdrowe i dostało 10 w skali APGAR (zresztą położna powiedziała mi ze oni zalecają witaminy z naturalnego źródła a chemię ograniczają).
Dieta to rzecz względna - na pewno jedz dużo warzyw i owoców jak możesz ale nie daj sie ogłupić dobrymi radami w końcu twój organizm wie najlepiej czego potrzebuje a jak coś dziecku nie będzie smakowało to da ci natychmiast znać , uwierz mi Razz .
Jeżeli chodzi o kremy przeciw rozstępom to wszystko zależy od twojej skóry - smaruj ale jak masz mało podatna na rozciągnięcia to i tak zostaną ślady - sorki Sad ,a jeżeli chodzi o ćwiczenia to jak nie ćwiczyłaś wcześniej to ja na Twoim miejscu nie katowała bym sie na siłowni - raczej dużo spacerów, schody zamiast windy, basen.

A tak w ogóle to gratulacje,czeka was jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. I jeżeli jeszcze jak pozostawicie pleć dziecka w tajemnicy do końca to będziecie mieć naprawdę cudowna niespodziankę przy porodzie Very Happy
Powrót do góry
karlosang

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje co do rad niewiele moge dodac bo w zasadzie wszystko wiesz jedyne co to odstaw maslo kakaowe bo z pewnoscia cale sie niewchlana moja zona uzywala BIO-OIL mozna smarowac bezposrednio albo dodac do kapieli.
Powrót do góry
Baggins

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maslo orzechowe podstawa - swietne zrodlo witamin i zdrowego tluszczu Smile, oprocz tego ja bym radzil brac Omega 3-6-9, albo Omega 3 w kapsach i to przynajmniej 2 razy dziennie po tablecie (jesli ma 1000mg). morskie produkty typu osmiornice, krewety, homary itp - duza zawartosc szybkowchlanialnego bialka. tluszcz omega 3 (miedzy innymi w rybach morskich) znacznie poprawia ''jakosc'' dziecka Smile, wplywa zasadniczo na rozwoj ukladu nerwowego (jak i omega 6). poza tym wapn i magnez w stosunku 2:1, potas - produkty mleczne i zbozowe, platki owsiane, otreby itp., kakao, gorzka czekolada.

pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Twoja ocena: 0 [+] [-]
ela1981

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciaza to nie choroba, ale wiadomo trzeba o siebie dbac, dobrze, zdrowo jesc, ubierac sie cieplo (a tak), nie stresowac!!!!!!!!! to najwazniejsze i nie pracowac zbyt ciezko np: z podniesionymi rekami w gorze (zmienianie firan w celu przygotowania pokoju dla noworodka). Dwa ostatnie punkty maja wplyw duzy na ciaze, wczesniej wymienione ~ mniejszy aczkolwiek tez wazne. Jesli masz silna ciaze, jestes zdrowa to prawie nic nie bedzie w stanie ci zaszkodzic (oprocz urazow mechanicznych), jesli gdzies w genach masz, ze np: 8 miesiacu ciazy zaczniesz rodzic, to zadne kremy czy warzywa tego nie powstrzymaja oprocz lekow. Trzeba poprosu dbac o siebie, warto smarowac sie kremami przeciw rozstepom (mi pomogly, mimo, ze bylam pewna, ze tez bede miala jak moja mama i siostra).
Nie paniukuj, ciesz sie i dbaj o siebie a zobaczysz jak przejdziesz ciaze bezstresowo i jakiego pieknego bobka bedziesz miala (wiem latwo mowic....... jak sie jest po, a u ciebie hormony szaleja)
pozdrawiam
a no i jeszcze raz oficjalnie gratuluje Very Happy Very Happy Smile Smile
Powrót do góry
dmosia

PostWysłany: Czw Lis 22, 2007 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też serdecznie gratuluję "odmiennego stanu" i życzę, żeby ten czas minął w spokoju i bez jakichkolwiek problemów. Ciąża jest naprawdę wyjątkowym okresem w życiu kobiety, chociaż często nie tak sympatycznym jak to opisują w wielu mądrych poradnikach. Jeśli lekarz nie stwierdzi żadnego zagrożenia, to przede wszystkim proponuję maksymalnie się relaksować i dbać o spokój psychiczny. Czasem jest to niezwykle trudne, ale jeśli masz przy sobie kochanego, wyrozumiałego i opiekuńczego mężczyznę to wszystko będzie w porządku.
Jeżeli chodzi o witaminy i różne mikroelementy, to też uważam, że najlepsze są świeże owoce i warzywa. Gdy ja byłam w ciąży, miałam niedobór żelaza, więc od czwartego miesiąca musiałam dostawać zastrzyki (przyjmowanie tabletek nie dawało efektu, bo miałam za słabą wchłanialność). Organizm sam domagał się szpinaku i soku z buraków oraz zwiększonej ilości różnych dziwnych potraw. Bardzo lubiłam zmiany smaków, więc niedługo po zjedzeniu śledzia lub ogórka kiszonego biegłam do cukierni po pączki, a przez cały dziewiąty miesiąc po obiedzie musiał być obowiązkowo budyń.
Będąc w ciąży starałam się odżywiać zdrowo, ale bez jakiegoś ortodoksyjnego podejścia do rzeczy. Jadłam tyle na ile miałam ochotę, a przytyłam tylko 10 kg. Bardzo cieszyłam się tym zupełnie nieznanym dla mnie stanem i starałam się podchodzić do nowej sytuacji z rozsądkiem. Czytałam książki dla przyszłych mam, ale nie za wiele i nie wszystkie rozdziały. Świadomie omijałam te dotyczące problemów i ewentualnych powikłań. Miałam bardzo pozytywne nastawienie do siebie i swojego zmieniającego się ciała. Naprawdę nie warto przejmować się rozstępami i innymi "niespodziankami", bo dziecko jest najważniejsze i zmieniamy się dla niego.
Macierzyństwo jest momentami bardzo trudne, ale uwierz mi, że nie ma nic ważniejszego i piękniejszego w życiu. Bardzo szkoda mi kobiet, które nie mogą zostać mamami.
Tobie Malgon życzę żebyś czas oczekiwania na narodziny dziecka przeżyła jak najspokojniej i jak najradośniej. Bardzo ważne jest pozytywne nastawienie do ludzi i do świata w ogóle.
Powrót do góry
Malgon

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 9:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuje za gratulacje, dobre zyczenia i oczywiscie porady Smile

Kilka slow komentarza jeszcze:

Te witaminy biore bo sa razem w zestawie z kwasem foliowym, taki gotowy zestaw dla przyszlych mam i tych karmiacych tez. Chyba nie zaszkodzi, a jednak wole to niz pozniej zastrzyki Sad

Plec dziecka wolimy poznac - i dowiemy sie dokladnie w Sylwestra Smile
btw Usmialam sie bo pielegniarka umawia mnie na USG i stwierdza "moge was umowic na Sylwestra, przeciez i tak nie bedziecie swietowac bo ty pic nie mozesz?!" Zal mi jej jak ona bez alku nie wyobraza sobie Sylwestra Laughing Zreszta 1 unit jest "dozwolony raz na 1-2 tygodni. Wink

A ten Bio-oil to dostepny w Boots np?? Nie widzialam, musze poszukac.

Baggins, chyba sie nie zrozumielismy, mi chodzilo o maslo do smarowania ciala, a ty raczej kulinarnie do sprawy podszedles? btw maslo orzechowe (peanut butter!!) jest zabronione bo jakies paskudztwo siedzi w orzechach ziemnych, wszystkie inne sa OK. Smile

Gorzkiej czekolady tez wolalabym unikac, wolalabym sie nie "zakorkowac" Smile I tak trawienie jest inne przy szalejacych hormonach Smile

A smakow tez nie mam specjalnie. No moze troche ostrzejsze potrawy jem. "To na chlopca" podobno Wink haha
Ile ja juz sie nasluchalam ludowych przepowiedni ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
ela1981

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a propo przesadnego smarowania brzusia ~ to nie nalezy tego robic (przynajmniej w zaawansowanej ciazy) bo mozna wywolac wczesniejsze skurcze, oczywiscie kremem posmarowac i zostawic to jest ok, ale czasem niektore kobiety np: siedza i ogladaja film i masuja bobka a tak nie wolno (ja tez tak robilam poki sie nie dowiedzialam)

a i kwas foliowy to podstawa, sprawdz sobie Gosiu, czy taki mix witaminowy zawiera go tyle samo co osobna tabletka czyli czy jest zapewnione dzienne zapotrzebowanie
Powrót do góry
ela1981

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malgon napisał:

Ile ja juz sie nasluchalam ludowych przepowiedni ...

poczekaj az sie urodzi to wtedy zwarjujesz jak kazdy bedzie ci dobre rady dawal:
nie wywieszaj upranych ubranek dziecka w nocy bo dziecko bedzie lunatykiem
nie uzywaj starych ubranek dziecka na szmaty bo bedzie....... szmaciarzem
szok
a co najgorsze, ze pewnie do niektorych bedziesz sie stosowac zgodnie z zasada~nie zaszkodzi bo przeciez to o moje wlasne dziecko chodzi
Powrót do góry
Baggins

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche offtop ale moze wie ktos??

Cytat:
btw maslo orzechowe (peanut butter!!) jest zabronione bo jakies paskudztwo siedzi w orzechach ziemnych

co to za paskudztwo? szukam i szukam i znalezc nie moge. chyba ze chodzi o alergie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Twoja ocena: 0 [+] [-]
Malgon

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Baggins napisał:
troche offtop ale moze wie ktos??

Cytat:
btw maslo orzechowe (peanut butter!!) jest zabronione bo jakies paskudztwo siedzi w orzechach ziemnych

co to za paskudztwo? szukam i szukam i znalezc nie moge. chyba ze chodzi o alergie

Alergia w rzeczy samej! A to nie paskudztwo? Smile
http://www.babycentre.co.uk/pregnancy/nutrition/foodsafety/peanutsexpert/

i mimo,ze ja alergiczka nie jestem, lepiej dmuchac na zimne Smile
Powrót do góry
Malgon

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ela1981 napisał:
a propo przesadnego smarowania brzusia ~ to nie nalezy tego robic (przynajmniej w zaawansowanej ciazy) bo mozna wywolac wczesniejsze skurcze, oczywiscie kremem posmarowac i zostawic to jest ok, ale czasem niektore kobiety np: siedza i ogladaja film i masuja bobka a tak nie wolno (ja tez tak robilam poki sie nie dowiedzialam)

a i kwas foliowy to podstawa, sprawdz sobie Gosiu, czy taki mix witaminowy zawiera go tyle samo co osobna tabletka czyli czy jest zapewnione dzienne zapotrzebowanie

Ze smarowaniem/glaskaniem (nawet) to wiem, a szkoda bo az sie prosi, prawda? Smile Ale niestety pobudza to macice i wywoluje niepowolane skurcze Sad O tym uprzedzila mnie juz siostra (sama urodzila 4ke wiec sporo wie)

A odnosnie kwasu - te zestawy witamin (nie wiem czy moge reklame robic? wiec nie podaje nazwy) maja dopasowana ilosc wszystkich skladnikow i sa specjalnie przystosowane. Podaja takze ile to jest % DRA (Daily Recommended Allowance) i kwasu foliowego akurat spozywam 200% dziennej dawki Smile
Powrót do góry
Baggins

PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 4:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to gra Smile, bo ja wsuwam codziennie prosto ze sloika, tyle ze organiczne (polecam Holland&Barret)
Powrót do góry
pauli

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja od poczatku smaruje sie bio-oil i polecam go bo mi bardzo pomaga w kazdej drogeri go dostaniesz lub aptece. co do diety to uwielbiam sery plesniowe a w tym stanie moge powiedziec ze je kocham wiec raz na jakis czas cos tam przemyce, rob sobie zapas migdalow bo zgaga to tragedia a lepiej jesc cos naturalnego niz tabletki (tabletki pomagaja mi na jedna godzine) co do witamin to ja ich nie biore jem tylko do sniadamia kwas foliowy. Jak zaczynaja sie bule to popros polozna o maszyne ktora je likwiduje przykleja sie takie plastry i przez nie przechodzi mrowienie to jest zadarmo a oddajesz to dopiero gdy urodzisz lepiej nie uzywac termoforu w moim przypadku dziala on jak plachta na byka bul staje sie nie dozniesienia.
Powrót do góry
julka

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pauli napisał:
Jak zaczynaja sie bule to popros polozna o maszyne ktora je likwiduje przykleja sie takie plastry i przez nie przechodzi mrowienie to jest zadarmo a oddajesz to dopiero gdy urodzisz lepiej nie uzywac termoforu w moim przypadku dziala on jak plachta na byka bul staje sie nie dozniesienia.

Zeby bylo latwiej: nazywa sie to TENS Mashine. Jesli chcesz miec swoja, mozna kupic za 15 funtow chociazby w Boots.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger Twoja ocena: 0 [+] [-]
Malgon

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale o jakich bolach mowa? Mnie nic nie boli. Jelsi chodzi o bole porodowe to chyba zadne plastry i mrowienia (TENS etc) nie pomoga Smile

btw wyczytalam:

Can TENS machines be used by everybody?
TENS machines tend to be mainly used to help reduce pain from problems in muscles, joints and nerves rather than abdominal, chest or head pains. Unlike a lot of medication there are virtually no side-effects when using a TENS machine. However, people with the following must not use a TENS machine:
When the cause of the pain is not known or not diagnosed.
Pregnancy (unless specifically medically advised).
Pacemakers.
Epilepsy or certain types of heart disease.
Powrót do góry
julka

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malgon napisał:
Ale o jakich bolach mowa? Mnie nic nie boli. Jelsi chodzi o bole porodowe to chyba zadne plastry i mrowienia (TENS etc) nie pomoga Smile

btw wyczytalam:

Can TENS machines be used by everybody?
TENS machines tend to be mainly used to help reduce pain from problems in muscles, joints and nerves rather than abdominal, chest or head pains. Unlike a lot of medication there are virtually no side-effects when using a TENS machine. However, people with the following must not use a TENS machine:
When the cause of the pain is not known or not diagnosed.
Pregnancy (unless specifically medically advised).
Pacemakers.
Epilepsy or certain types of heart disease.

TENS jest jednym z painkillerow uzywanych podczas porodu w angielskich szpitalach... Niektore kobiety moga wytrzymac bol korzystajac tylko z TENS, jest to tak jakby masaz, wiec pomaga rozluznic spiete miesnie, przez co relaksuje, oczywiscie nie usmieza to bolu, ale czyni go bardziej znosnym...
Powrót do góry
pauli

PostWysłany: Wto Lis 27, 2007 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja go mam 2 miesiace bo tak dlugo mam skurcze napoczatku kazali mi przykladac cos cieplego wiec dawalam termofor ale to byl bardzo zly pomysl i dali mi wlasnie to urzadzenie ale jesli masz problemy np. z migrena to nie polecam tego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: