Go to Leeds-Manchester.pl homepageGo to forum.Leeds-Manchester.pl homepage

FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Wiadomości

dentysta
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
just28

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 9:54 pm    Temat postu: dentysta Odpowiedz z cytatem

Witam! Chcialabym sie dowiedziec czy ktos byl juz moze u polskiego dentysty w Wakefield? Ja bylam i nie bardzo jestem przekonana czy moge powierzyc swoje uzebienie w jego rece?! Question
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Twoja ocena: 0 [+] [-]
leeds1

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 10:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bylam i jestem zadowolona z jego uslug, polecam
Powrót do góry
Fido Dido
Gość

PostWysłany: Pon Maj 12, 2008 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z calą pewnością nie powiem zlego słowa na ten gabinet i tego dentyste,tak sam gabinet jak i lekarz to mysle full profesional ,facet robil mi kanałówke cena 150f. mysle ze nie jest bardzo wygórowana za w sumie 6 wizyt wypelnienie swiatloutwardzalne i konkretne znieczulenie. Osobiscie naprawde polecam,odnosnie cen za pozostale uslugi to jak na angielskie zarobki to nie sa az tak wygorowane w porownaniu z angielskimi dentystami. Facet jest dobrym fachowcem i zamierzam sie do niego jeszcze wybrac
Powrót do góry
Twoja ocena: 0 [+] [-]
julka

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 6:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy mozna prosic o jakas stronke tego dentysty?
Albo przynajmniej nazwisko??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email MSN Messenger Twoja ocena: 0 [+] [-]
ela1981

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie chodzi o Poldent, patrz: reklama na stronie glownej
Powrót do góry
ela1981

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fido Dido napisał:
facet robil mi kanałówke cena 150f. mysle ze nie jest bardzo wygórowana za w sumie 6 wizyt wypelnienie swiatloutwardzalne i konkretne znieczulenie. Osobiscie naprawde polecam,odnosnie cen za pozostale uslugi to jak na angielskie zarobki to nie sa az tak wygorowane w porownaniu z angielskimi dentystami

zaciekawil mnie temat poniewaz zepsul mi sie zabek juz dosc dawno (nie boli, ale dzwonilam ostatnio do leeds pct i maja mi przyslac, gdzie mnie przydziela, mam nadzieje, ze szybko) no wiec znalazlam to: http://www.leedspct.nhs.uk/attachment/e7b2c3bb40c3f78be49766a9c0e35f6f/b776870dde1bd0e4cd3e5e088e2083e0/Dentistry-PatientInfoLeaflet.pdf
podane sa tam ceny, ale na innej stronie znalazlam, ze ceny te ulegly zmianie na odpowiednio (choc nie wydaje mi sie, aby strona pct podawala stare info, niewazne ~ rozbieznosc jest niewielka):
16.20
44.60 ~ leczenie kanalowe, jak rozumiem kompleksowo???
198.00

zwocilam tez uwage na to, ze placi sie jedna ze stawek, nawet jesli kompleksowe leczenie wymaga kilku wizyt

no wiec nasuwa sie pytanie: kto ma wygorowane ceny? czy 150£ za kanalowke przy 6 wizytach w innym miescie to malo? Oczywiscie stac na to przy tych zarobkach i z tego co slyszalam nie trzeba sie tam rejstrowac, ale opowiesci o angielskich cenach sa chyba lekko przesadzone?
jak by mnie ktos wyprowadzil z bledu to bym byla wdzieczna Idea (przynajmniej zanim zaczne leczyc tego mojego zabka)
Powrót do góry
HardcoR

PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elu masz rację, 44.60 placisz za kompleksową kanałówkę , niezależnie od liczby wizyt ale bez wstawiania korony - to juz kosztuje calosciowo 198 Sad

A i w obu cenach "naprawiaja" tez mniejsze "dziurki" w zebach.
Powrót do góry
ela1981

PostWysłany: Sro Maj 14, 2008 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uffff az mi ulzylo Wink
ale Poldent tez na korony ma odrebny, ciekawy cennik. To znaczy niech mnie nikt nie zrozumie zle, nigdy tam nie bylam i pewnie to dobrzy fachowcy i zycze wielu klientow (przyjmuja w soboty i w ciagu tygodnia do pozna i mowia zapewne po swojsku) tylko zwocilam uwage na to, ze mity o cenach angielskich uslug dentystycznych sa przesadzone.
Powrót do góry
D.P.

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
uffff az mi ulzylo
ale Poldent tez na korony ma odrebny, ciekawy cennik. To znaczy niech mnie nikt nie zrozumie zle, nigdy tam nie bylam i pewnie to dobrzy fachowcy i zycze wielu klientow (przyjmuja w soboty i w ciagu tygodnia do pozna i mowia zapewne po swojsku) tylko zwocilam uwage na to, ze mity o cenach angielskich uslug dentystycznych sa przesadzone.

Z tego co mówisz to ten odrębny cennik jest za usługi prywatne.Dentysta wyszedł naprzeciw potrzebom i zakładając, że większośc Polonii w Leeds nie jest krezusami zjechał z ceny. I tak pewnie wychodzi na swoje.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby dwa gabinety pracujące dla PCT( czyt: NHS-u) miały różne ceny za te same usługi.Tego nie można obejśc. Nie w tym kraju.

A propos wygórowanych cen angielkich dentystów, zadzwoń do czysto prywatnego gabinetu prowadzonego przez ANGLIKA, a zobaczysz. NP: cena za przegląd z propozycją planu leczenia - 80 pounds - a tak mi się raz zdażyło... Shocked ... ale tylko raz Smile
Powrót do góry
coyote_81

PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 6:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Jestm juz po 5 wizycie u polskiego dentysty w Wakefield. Jeszcze 2 dziurki i zeby beda zdrowe (nazbieralo sie tego troche). Jestem bardzo zadowolony z uslug i cen pana Jacka. Polecam. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Twoja ocena: 0 [+] [-]
aaaaa

PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też leczyłam tam zęba (kanałówka) i jestem zadowolona. Na wizyty umawiałam sie bez problemu i cena tez przystepna, tym bardziej że nie trzeba było całej kwoty płacic od razu Smile polecam
Powrót do góry
Okul

PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slusznie,ze w nazwie gabinetu zawarta jest sugestia dotyczaca klienteli, ktora glownie obsluguje,tak sobie mysle.I nie jest to jakas ironia czy zlosliwosc.Polski dentysta dla Polakow.Dlaczego o tym mowie?Bo moj znajomy Anglik wlasnie tam zaszedl kiedys,bo slyszal ze ceny dobre ale nie mogl poddac sie leczeniu, bo lekarz nie mowil po angielsku a bez tego to raczej ciezko mu bylo powiedziec, co chce Laughing Cool
Sam nie bylem wiec o jakosci uslug nie powiem,kolega probowal ale tez sie nie dowiedzial na wlasnej skorze Laughing Laughing I kto mowi,ze zeby miec przyzwoita profesje w tym kraju,trzeba znac biegle jezyk ?Smile
Powrót do góry
dora750
Gość

PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś trudno mi w to uwierzyć, że lekarz prowadzący gabinet w UK nie zna języka Cool Poza tym skoro jest lekarzem, to widzi, co w gębie, przepraszam, jest nie tak Rolling Eyes
Powrót do góry
v-tec

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 12:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dora750 napisał:
Jakoś trudno mi w to uwierzyć, że lekarz prowadzący gabinet w UK nie zna języka

dlaczego? Skoro wyraźnie pisze że gabinet dla Polaków..
Cytat:
Poza tym skoro jest lekarzem, to widzi, co w gębie, przepraszam, jest nie tak Rolling Eyes

No to się zgadza Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
ela1981

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

v-tec napisał:
Cytat:
Poza tym skoro jest lekarzem, to widzi, co w gębie, przepraszam, jest nie tak Rolling Eyes

No to się zgadza Smile

no niby tak, ale.......
1. sa rozne rodzaje bolu, ktore okreslaja co zlego dzieje sie z zebem i sa wskazowkami dla lekarza
2. dentysta tez musi sluchac swoich klientow: np ktos moze chciec biala plombe za doplata zamiast standardowej ciemnej i dentysta tez robi szereg innych zabiegow (wybielanie, usuwanie kamienia) a nie tylko na zasadzie ~ dziura to pewnie chce plombe
3. niestety ten zawod jest za bardzo odpowiedzialny, aby moc sie dogadac na w jezyku migowym np: znieczulenie ~ zawsze sie dentysta pyta czy sie mialo w przeslosci i jak sie toleruje, antybiotyki w stanach zapalnych ~ dentysta musi wiedziec, ze pacjent nie jest uczulony
Powrót do góry
7sisters

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 2:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mowiac juz o tym ze dentysta musi sie zaopatrzec w materialy, narzedzia etc. a tego raczej w Tesco nie kupi.
Powrót do góry
dora750
Gość

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podtrzymuję opinię, iż nie wierzę, że dentysta otwierający praktykę w UK nie zna języka. Pomimo, że zakład dla Polaków musi liczyć się z możliwością odwiedzania go przez Brytyjczyków. Wszyscy lekarze, których znam, a którzy zdecydowali się na wyjazd za granicę, uczęszczali w Polsce na intensywne kursy danego języka.
Chyba, że lekarz to rodzina z naszym ex premierem. Twisted Evil
Powrót do góry
v-tec

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 5:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale lekarze o których mówisz wyjeżdżali do pracy w tutejszych szpitalach czy przychodniach. A co innego prowadzenie prywatnej praktyki dentystycznej. Zaraz ktoś napisze że przecież musiał się gdzieś zarejestrować czy dostać zezwolenie, ale znając niski stopień regulacji w tym kraju w wcale nie jestem przekonany czy do prowadzenia praktyki stomatologicznej bez kontraktu z nhs to konieczne a nawet jeżeli to czy nie odbywa się to drogą korespondencyjną a wniosek każdy może wypełnić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Blog Twoja ocena: 0 [+] [-]
dora750
Gość

PostWysłany: Pon Lip 14, 2008 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet NHS nie wymaga od specjalistów z krajów Unii (starających się o rejestrację) potwierdzenia znajomości języka Wink Tylko specjaliści spoza Unii muszą przedstawić certyfikat ukończenia IELTS na wymaganym poziomie (pielęgniarka chyba 7,5 pkt na 9)
Powrót do góry
D.P.

PostWysłany: Wto Lip 15, 2008 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 5:15 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Tak, ale lekarze o których mówisz wyjeżdżali do pracy w tutejszych szpitalach czy przychodniach. A co innego prowadzenie prywatnej praktyki dentystycznej. Zaraz ktoś napisze że przecież musiał się gdzieś zarejestrować czy dostać zezwolenie, ale znając niski stopień regulacji w tym kraju w wcale nie jestem przekonany czy do prowadzenia praktyki stomatologicznej bez kontraktu z nhs to konieczne a nawet jeżeli to czy nie odbywa się to drogą korespondencyjną a wniosek każdy może wypełnić

A guzik. Nie masz racji Witek.

..."Overseas dentists who are not nationals of the European Economic Area (except
those eligible to be treated as an EEA national, as below) wishing to practise
dentistry in the UK have to pass the General Dental Council’s International
Qualifying Examination (IQE). To be eligible to sit the IQE, dentists are required
to submit an academic International English Language Testing System (IELTS)
test report form showing a minimum overall score of 7.0."...

Dla dentystów z Unii Europejskiej jest podobnie,a znajdziesz to tu:

http://www.mavero.co.uk/docs/LanguageTestingDentists.pdf

Jak dalej poszukasz to i wiecej znajdziesz.Mnie sie nie chce.
Czy naprawde myslisz, ze przy takiej ilosci pozwów przeciwko lekarzom, czy dentystom to Ten czlowiek nie mowi po angielsku.Przeciez to dyskryminuje nie-Polaków...i juz mozna zlozyc pozew:)

Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leeds-Manchester.pl Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: