click here for English version

Wersja polska Wersja polska

English version English version

Krótki opis osoby

Aleksander Skoczek

Alek Skoczek, lat 35. Technik budownictwa, dziennikarz, fotograf oraz podróżnik i obieżyświat z zamiłowania. Pochodzi z Katowic. Posiada kilka specjalności. Od dawna zajmuje się podróżami, fotografią, przygodami i poznawaniem świata, kultur oraz ciekawych ludzi.

Laureat kilku nagród, wyróżnień i dyplomów w zakresie fotografii. Jest autorem kilku wystaw autorskich w Polsce. Nad tematem fotografia - jak sam mawia - mógłby ślęczeć dniami i nocami.

Jego wielką pasją oprócz samych podróży są góry, alpinizm i wyprawy eksploracyjne. Bywa dość często na imprezach i festiwalach poświęconych tym zagadnieniom. W czasie wielokrotnych podróży bardzo dobrze poznał Europę Zachodnią i Południową. Dziennikarstwem oraz fotografią na poważniej zajął się od czasów pamiętnej powodzi stulecia w 1997r. Od kilku lat współpracuje z kilkoma tytułami prasowymi w Polsce.

Poza tym, posiada rozliczne zainteresowania takie jak: muzyka (bardzo szerokie spektrum gatunkowe), historia, geografia, etnografia, humanistyka, sporty motorowe, dobre książki, film, motoryzacja, polityka i stosunki międzynarodowe, majsterkowanie, komputery, grafika, malarstwo, fizyka, szachy, rozwiązywanie krzyżówek.

W UK mieszka od 2004 roku. W Leeds pracuje w charakterze zarówno budowlańca (własna firma) jak i reportera oraz fotoreportera.

Wolny czas spędza najczęściej w terenie, poznając z obiektywem w ręce, nowe miejsca. Ceni solidnorść i jakość oraz precyzje. Zwiedził 25 państw. Tworzy największą w Anglii Północnej polską galerię krajoznawczą. Współpracuje z profesjonalną stylistką mody Agnieszką Galat-Bracken (agencja Nemezis).