click here for English version

Wersja polska Wersja polska

English version English version

Krótki opis osoby

Marcin Kwiatkowski

Marcin Kwiatkowski ma 32 lata. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej gdzie uzyskał dyplom magistra inżyniera zarządzania. Uzyskał dyplom executive MBA na Nottingham Trend University oraz w Wielkopolskiej Szkole Businessu. Marcin ukończył także studia podyplomowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie Psychologii i Socjalogii w Marketingu i Zarządzania. W chwili obecnej zdobywa kwalifikacje ACCA.

Posiada doświadczenie zawodowe związane z marketingiem, sprzedażą, zakupami, logistyką oraz zarządzaniem systemami jakości. Obecnie pracuje w departamencie finansowym firmy Virgin Media Ltd. Jest ratownikiem wodnym WOPR. Jako pomysłodawca portalu Leeds-Manchester.pl odpowiada za jego rozwój.

20 pytań od Leeds-Manchester.pl

Dlaczego Leeds?
Przez przypadek, początkowo chciałem pojechać na wycieczkę do Londynu, po rozmowie z moją ówczesna dziewczyną zdecydowaliśmy, że wyjedziemy na rok do Anglii. Będąc jeszcze w Polsce ona znalazła pracę w Leeds i przyjechaliśmy tu razem w maju 2004 roku i... mieszkam w Leeds do dziś.

Ulubione miejsce w Leeds to...
Zdecydowanie Virgin Active Club.

Jak zarobiłeś pierwsze pieniądze w UK?
Mama mojego pierwszego landlorda w Leeds, remontowała dom i poprosiła mnie o pomoc, o ile dobrze pamiętam malowałem sufit i poręcze od schodów.

Plany na przyszłość
Chciałbym pomieszkać jeszcze przez kilka lat w UK, zdać wszystkie egzaminy ACCA i związać swoją karierę zawodową z finansami, czuję się w tym dość dobrze. Chciałbym też cały czas pracować nad Leeds-Manchester.pl, ta praca daje mi bardzo dużo satysfakcji. Chciałbym pojechać na pewien czas do Ameryki Południowej i odwiedzić kilka miejsc w Europie, mam dość dużo planów...

Sposób spędzania wolnego czasu
Po przyjeździe od UK bardzo mi zależało żeby poznać ten kraj więc starałem się wyjeżdżać z Leeds tak często jak mogłem. Po trzech latach mieszkania w Albion mogę z dumą powiedzieć, że byłem w większości miejsc, które chciałem zobaczyć. Na poznawaniu Anglii spędziłem dość dużo wolnego czasu.

Co sądzisz o Polonii w UK?
Prowadząc Leeds-Manchester.pl miałem okazję poznać wielu ciekawych Polaków, wielu z nich zostało moimi przyjaciółmi, uważam, że są wspaniałymi ludźmi.

Uprawiany sport
Pomiędzy pracą dla Virgin Media, obowiązkami związanymi z Leeds-Manchester.pl, szkołą oraz organizowanymi od czasu do czasu imprezami staram się pływać, lubię Sqausha. W Poznaniu mieszkałem przy jeziorze maltańskim, gdzie dość często jeździłem na rolkach, niestety od trzech lat moje rolki wożę w bagażniku.

Ulubiony alkohol
Whisky z lodem ewentualnie z wodą, uważam, że picie tego alkoholu w inny sposób (np. z colą!!!) jest profanacją. Lubię też piwo, od czasu wycieczki do Dublina moim ulubionym jest Guinness.

Upodobania kulinarne
Kuchnia chińska, włoska i oczywiście Polska nie przepadam za francuską.

Ulubiony pisarz lub książka
Wydaje mi sie, że filozofia obiektywizmu zapoczątkowana przez Ayn Rand i przedstawiona w książkach jej autorstwa (Źródło, Atlas Zbuntowany, Cnota egoizmu), idealnie odpowiada mojej postawie życiowej, uwielbiam te książki.

Kim chciałbyś być, gdybyś nie był kim jesteś
Wykładowcą na wyższej uczelni, rozpocząłem kiedyś studia doktoranckie ale stwierdziłem, że nie stać mnie na takie hobby i po zaliczeniu pierwszego semestru zrezygnowałem.

Rodzina
Korzenie z domu rodzinnego wyrwałem kilka lat temu, własnej rodziny jeszcze nie posiadam, może kiedyś...

Życiowy sukces
Mam nadzieje, że jest jeszcze przede mną...

Życiowa porażka
Było kilka, aczkolwiek żadnej z nich nie można nazwać "życiową", popełniłem kilka błedów i jestem pewny, że każdy z nich czegoś mnie nauczył.

Wzór i autorytet
Nie wierzę w autorytety, wierzę w specjalistów, aczkolwiek gdybym miał wymienić jedno nazwisko to byłby to prof. Leszek Balcerowicz.

Ideał kobiety
Taka, która będzie w stanie spowodować, że będę chciał być lepszym człowiekiem, z natury jestem pomieszaniem melancholika z cholerykiem i bardzo dobrze się czuje w towarzystwie kobiet, które są moim przeciwieństwem tzn. otwartych, roześmianych i optymistycznie nastawionych do życia.

Upodobania polityczne
Jakiś czas temu ktoś mi powiedział, że moje poglądy są utra-liberalne, odebrałem to jako komplement. Uważam, że wolność jest wartością nadrzędną a prawa jednostki są ważniejsze niż dobro wspólnoty. Moim ideałem jest państwo "minimalne" w którym wpływ przepisów prawa na gospodarkę jest zminimalizowany, uważam, ze najlepszym mechanizmem regulującym gospodarkę jest "niewidzialna ręka rynku" opisana przez Adama Smitha w XVIIIw w jednej z jego książek. Z polskich partii politycznych najbliższą tej koncepcji jest chyba Platforma Obywatelska, w UK zdecydowanie Partia Konserwatywna.

Ulubiony film
Bardzo lubię Gladiatora, Wall Street, Zieloną Milę.

Ulubiony piosenkarz(-arka), zespół muzyczny
Od "zawsze" lubię Queen i U2, ostatnio podoba mi się Razorlight, James Blunt, Kaiser Chiefs.

Twoja ulubiona marka samochodu
Kilka dni temu zmieniałem samochód, serce podpowiadało, że powinienem kupić Alfę Romeo 156, rozum, że Audi A3. Tym razem wygrał rozum, aczkolwiek mam nadzieje, że następnym razem będzie mnie stać na wyłączenie logicznego myślenia.