click here for English version

Spotkanie podróżników w Leeds

16 maja 2010 , godz. 00:00

Informacja o wydarzeniu została dodana przez użytkownika KwiateK.

Kto w Polsce nie słyszał o Kolosach lub o łódzkim Festiwalu Explorers? Kto nie czytał lub nie oglądał choć raz Wojciecha Cejrowskiego lub Martyny Wojciechowskiej? Imprezy, spotkania i slajdowiska podróżnicze i o wyczynach w egzotycznych nieraz miejscach organizuje się dziś w naszym kraju tak wiele, że trudno nie znaleźć czegoś dla siebie.

Niestety odległość czasem nie pozwala na wzięcie udziału w tych arcyciekawych prezentacjach. I choć emigracja niektórym ułatwia ‘rozwinięcie skrzydeł’ w zainteresowaniach podróżniczych, to brakuje na Wyspach imprezy, która pozwoliłaby te pasje zintegrować lub choćby zaprezentować rodakom.

Dlatego w Leeds, obok innych znanych już wydarzeń kulturalnych, postanowiono zorganizować w tym roku pierwsze Spotkania Podróżników. Skromne, bo bez gwiazd polskiej ‘sceny’ podróżniczej, ale za to nie mniej barwne.

W niedzielę 18 kwietnia w Polskim Ośrodku w Leeds na Chapeltown podróżnicy zdadzą relację ze swoich europejskich lub bardziej egzotycznych wojaży:

Rzymskie i portugalskie historię i zabytki zaprezentują nam Magda i Marek. Paweł i Sarika zdadzą relację ze swojej włóczęgi po Indiach oraz dwóch wypraw do Południowej Afryki. O urokach wspinania sie w Atlasie opowie Agnieszka Kozera, a Iwona zda relację z wyprawy w peruwiańskie i boliwijskie Andy. Dominika i Paweł zdradzą czym urzekły ich Malezja oraz Wenezuela, a o tym, gdzie w Meksyku można spotkać prawdziwych Indian oraz jak wygląda kubański socjalizm opowie Ewa.

Spotkaniom towarzyszyć będzie wystawa zdjęć podróżniczych oraz konkursy na najlepszą fotografię i najciekawszą relację. Patroni medialni: leeds-manchester.pl/forum, NaszManchester.org i Londynek.net.

UWAGA!
W związku z tragedią w Smoleńsku i uroczystościami pogrzebowymi ofiar katastrofy przewidziane na 18 kwietnia, Spotkania Podróżników zostają przesunięte i odbędą się w dniu 16 maja 2010.


Program oraz pozostałe szczegóły pozostają bez zmian.
Za utrudnienia bardzo przepraszam.Szczegółowy program i informacje o imprezie:
http://pl.exploriada.com/spotkania-podroznikow-leeds-2010

Forum:
http://www.leeds-manchester.pl/forum/viewtopic.php?t=8906

powrót do strony głównej
  • Dowiedziałeś się o ciekawym wydarzeniu?
  • Jesteś organizatorem imprezy?
Dodaj nowe wydarzenie!