click here for English version

Light Night po polsku w Walker Art Gallery!

18 maja 2012 , godz. 18:00

Informacja o wydarzeniu została dodana przez użytkownika awlazel.

Walker Art Gallery zaprasza Polaków!

Specjalne dla Polaków Walker Art Gallery (WAG) w Liverpoolu organizuje zwiedzanie w języku polskim podczas Light Night (odpowiednika Nocy Muzeów) 18 maja.

W piątek odbędą się trzy spacery o godz. 18, 19 i 20.30. Na pierwszy zaproszone są rodziny z dziećmi, na dwa kolejne - młodzież i dorośli.

“Zwiedzanie Walkera przygotowują dla Polaków - Polacy (pracujący dla Narodowych Muzeów w Liverpoolu). Chcemy zainspirować ich do odwiedzenia jednej z ważniejszych instytucji kulturalnych w mieście i pobudzić zaciekawienie sztuką” wyjaśnia Agnieszka Wlazel, inicjator projektu.

Anna Ruchalska (jedna z menagerów Galerii) przygotowala specjalny program zwiedzania, który zawiera dzieła mistrzów uwielbianych przez Polaków, jak również intrygujące kreacje brytyjskich artystów. Można się spodziewać opowieści o:

·         - znaczących dziełach czołowych przedstawicieli Impresjonizmu Postimpresjonizmu, takich jak Monet, Cezanne, Degas

·         - kontrowersyjnej rzeźbie jednego z najpopularniejszych artystów sztuki ulicznej naszych czasów- Banksy’ego.

·         - mrocznej sztuce baroku na przykładzie dzieł Rubensa, Rembranta, Murrillo.

·        - modnych ciuchach i stylizacjach z lat 70-tych – na wystawie ‘’Feathercuts and Flares’’ .

 

Zwiedzanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich którzy kochają piękno i niebanalną rozrywkę. Gości zachęcamy jednak do zarezerwowania miejsca przez wysłanie maila (z preferowaną godziną spaceru (18, 19, 20.30) na adres anna.ruchalska@liverpoolmuseums.org.uk, który zagwarantuje uczestnictwo w wybranym zwiedzaniu.

Walker Art Gallery na Light Night oczywiście zaprasza wszystkich (nie tylko Polaków)!

Co będzie się działo? Przedsmak wystawy Rolfa Harris’a Can you tell what it is yet? Zwiedzanie stałych kolekcji, warsztaty dla dzieci Big Art for Little Artist for kids (do 19.30); Wieczór poezji, koncerty i performance’y sprawią, że Walker tego dnia będzie tętnił życiem aż do godziny 22-ej.

Polskie spacery w Walker Art Gallery organizowane są we współpracy z Merseyside Polonia.

Plakat imprezy
powrót do strony głównej
  • Dowiedziałeś się o ciekawym wydarzeniu?
  • Jesteś organizatorem imprezy?
Dodaj nowe wydarzenie!