click here for English version

Moda w galerii The Hepworth, Wakefield

27 marca 2013 , godz. 00:00

Informacja o wydarzeniu została dodana przez użytkownika KwiateK.

Częścią tegorocznego artystycznego spaceru (Artwalk) w Wakefield w środę 27 Marca 2013 będzie prezentacja wiosenno-letniej kolekcji Petera Jensena inspirowanej rzeźbami Barbary Hepworth. Projektant mody przyjedzie do Wakefield zaraz po swojej prezentacji podczas Paryskiego Tygodnia Mody. Artystę będzie można spotkać osobiście, a modelki zaprezentują kolekcję w unikalnych wnętrzach Galerii Hepworth Wakefield.

 

Mieszkający w Londynie projektant jest znany ze swoich optymistycznych, kolorowych strojów które są niekonwencjonalne, ale jednocześnie praktyczne. Każda z kolekcji Jensena inspirowana jest kobietami np. postaciami znanymi z historii albo filmu. Muzą kolekcji SS 2013 została Barbara Hepworth.

 

27 Marca zapraszamy do Hepworth w godzinach 17.00 - 21.00. Pokaz mody odbędzie się w godzinach 18.45 - 19.45. Wstęp do Galerii jest bezpłatny. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w internecie.

 

 

The Hepworth Wakefield to nowa inspirująca galeria sztuki w Yorkshire celebrująca unikalną sztukę regionu i prezentująca prace znanych artystów współczesnych. Zaprojektowana przez architektów Davida Chipperfielda, jest jedną z największych brytyjskich galerii zbudowanych specjalnie na potrzeby prezentacji sztuki po 1968 roku. Nazwa The Hepworth Wakefield pochodzi od nazwiska uznanej międzynarodowo rzeźbiarki, Barbary Hepworth, która urodziła się w Wakefield w 1903 roku. Galeria prezentuje znaczącą kolekcję zebraną w Wakefield, w tym oczywiście główne dzieła samej Barbary Hepworth, a także współczesnego jej twórcy Henry’ego Moore, który urodził się w pobliskim Castleford w 1898 roku.

The Hepworth Wakefield jest otwarta od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 17.00.

Galeria jest nieczynna w poniedziałki – z wyjątkiem poniedziałków, które są świętami narodowymi i wakacjami szkolnymi.

 

W każdy trzeci czwartek miesiąca Galeria jest otwarta do godziny 21.00.

 

Wstęp jest bezpłatny, w Galerii jest także bezpłatne WI-FI.

The Hepworth Wakefield
Gallery Walk, Wakefield,
WF1 5AW

 

http://www.hepworthwakefield.org/about/contact-us/

 

Plakat imprezy
powrót do strony głównej
  • Dowiedziałeś się o ciekawym wydarzeniu?
  • Jesteś organizatorem imprezy?
Dodaj nowe wydarzenie!