click here for English version

Hemp Gru w Manchester!

16 maja 2014 , godz. 20:00

Informacja o wydarzeniu została dodana przez użytkownika deem.

 P { margin-bottom: 0.21cm; }STRONG { font-weight: bold; Jeden z najpopularniejszych składów hip-hopowych – Hemp Gru zagrają 16 maja w Manchester w ramach europejskiej trasy koncertowej 'Jedność, Lojalność, Braterstwo'. Mapa całej trasy wygląda bardzo interesująco, a widnieją na niej m.in. takie miasta jak Londyn, Dublin, Antwerpia czy Amsterdam.

 

Wilku i Bilon koncertują i pracują jednocześnie nad swoimi solowymi produkcjami, zapowiadanymi już jakiś czas temu. Aktywność Bilona i Wilka można zresztą zauważyć w wielu akcjach, takich jak Żywy Rap, rozwijanie wydawnictwa muzycznego, promowanie młodych artystów, ubrania pod marką DIIL.

Zanim jednak nadejdą solowe wydawnictwa warto wybrać się na koncert, który będzie swojego rodzaju podsumowaniem ostatnich lat HG na scenie, pod hasłem 'Jedność, lojalność, braterstwo'.

 

Hemp Gru to zespół z warszawskiego Mokotowa, grający rap. Tworzą go Wilku i Bilon, których początki w rapie sięgają połowy lat ‘90. Zadebiutowali w 1998 roku na składance „Hip-Hop’owy Raport Z Osiedla” utworem „Na krawędzi”. Reprezentują uliczny styl rapowania. Ich teksty to nie do końca dosłowny, mocny przekaz. Nie ma w nich miejsca na słodzenie. Raperów ze stolicy charakteryzuje bezkompromisowy styl, podany bez dwuznaczności i owijania w bawełnę.

 

Hemp Gru zostało uhonorowane nagrodą unijnego komisarza do spraw kultury za dotarcie do publiczności poza granicami swego kraju. Nagrodę odebrali osobiście w słonecznym Cannes w 2008r. Nagrody EBBA podkreślają znaczenie twórczości i otwartej postawy wobec różnorodności kulturowej w świecie ulegającym globalizacji – oświadczył z tej okazji komisarz Figel.

 

Oprócz Wilka i Bilona na scenie zobaczymy również Żarego, DJ Boskiego Piotrka, Szweda oraz supportującego trasę Jongmena.

 


Piątek 16 maja 2014
UNDERLAND
1 Primrose Street, Ancoats
M4 6AQ Manchester

Otwarcie klubu: 20.00

Bilety do nabycia w cenie 17GBP na stronie www.ticketweb.co.uk oraz:
White Eagle Deli - New Arndale Market
Dołącz do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/300946150060036/

Wstęp: 18+
Info koncertowe: dmd@o2.pl

 

Plakat imprezy
powrót do strony głównej
  • Dowiedziałeś się o ciekawym wydarzeniu?
  • Jesteś organizatorem imprezy?
Dodaj nowe wydarzenie!